Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Indokoltnak tartjátok egy...

Indokoltnak tartjátok egy újabb nyelvvizsga amnesztia bevezetését?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem?

2021. jún. 15. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*2022-ben
2021. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább "csak" időt adnák nekik. Kapnak mondjuk 12-24 hónapot a veszélyhelyzet megszűnése után, hogy megcsinálják a nyelvvizsgát, ugyanis pandémia ide, vagy oda, de sajnos nekem a számok alapján inkább az látszik, hogy volt lehetőség nyelvvizsgázásra idén is, kivéve a szaknyelveseket, vagy speckó nyelveseket.
2021. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#12: Nem csak a nyelvvizsga lehetőség az, ami probléma. Nagyon sok diák munka mellett általában dolgozik, és a nyelvvizsga előtt ebből a jövedelemből jár el csoportos előkészítő órákra.

Most már másfél éve alig van diákmunka. De ha lenne is nekik a régebben meglévő, nem tudták elvállalni, az online oktatás miatt az albérletből hazaköltöztek, a kollégiumok bezártak.

A csoportos nyelvtanfolyamok is elmaradtak, az online csoportos nem hatékony. Egy magántanár meg munka nélkül megfizethetetlen.

Az, hogy haladékot kapjanak, a gyakorlatban mégis hogyan? Adják vissza a diplomát? Aki meg nem adja vissza, visszaveszik erőszakkal? Az egy dolog, hogy érvényteleníti, de ezt munkába ellenőrzéskor nem mindenhol ellenőrzik.

2021. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

12-es vagyok.


"Nagyon sok diák munka mellett általában dolgozik"


:D

Ezen jót nevettem. Köszi!

Persze sejtem, hogy mit akarsz mondani. Én úgy tudom, hogy többek között ezért jött létre a diákhitel plusz. Én ismerek olyanokat, akik abból fedezték a tanfolyamot, nagyon okosan. 0%-os ez a hitel csomag, ami azért szerintem nem rossz dolog az állam részéről.


"az online csoportos nem hatékony"

Szerintem ez nem igaz. Én voltam ilyenen, és igaz, hogy vannak "kuka" emberek, akik meg sem szólalnak, de alapvetően ők élőben sem feltétlenül beszélnének (ilyenen is voltam), csak a terem végén ülnének.

Na meg tudod, amikor ezek az érvek jönnek elő, akkor én a nagy "online course" szervezőkre gondolok. Nyilván mindannyian buták, hogy ilyeneket szerveznek, mert nem hatékony (www.coursera.org;www.edx.org,online-learning.harvard.edu).

Az, hogy egy online szolgáltatást nem képesek megszervezni az országunkban, nem gondolom, hogy az állam feladata/problémája lenne.



"Az, hogy haladékot kapjanak, a gyakorlatban mégis hogyan? Adják vissza a diplomát? Aki meg nem adja vissza, visszaveszik erőszakkal?"

Igen, egy határozatban érvénytelenítik. Ugyanúgy, ahogyan a csalásoknál szokták pl.: amikor kiderül hogy nem igazi az érettségije- vagy nyelvvizsgája, akkor érvénytelenítik a diplomát is, ha erre épült, ennek van egy "sajnos" bejáratot gyakorlata.


"Az egy dolog, hogy érvényteleníti, de ezt munkába ellenőrzéskor nem mindenhol ellenőrzik."

Ez nem az állam dolga. Ha a jogosítványodat bevonják, és felvesznek mégis sofőrnek, akkor ez nem az állam hibája.

2021. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!