Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Pázmányon és az ELTE-n...

A Pázmányon és az ELTE-n milyen nyelveket lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Amelyik szakokra gondolok főképp:

-jogász

-nemzetközi tanulmányok

-nemzetközi gazdálkodás


Illetve ehhez hasonló szakok.


U.i: Megéri szerintetek a kínai nyelvképzés?



2021. jún. 20. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

eltén semmit, spúrok, szabad kreditnek felvehetsz svédet meg ilyeneket, de egyébként azt akarják hogy fizesd be az origo tanfolyamot

kb csak nálunk nincs ingyenes nyelvoktatás, szánalmas

2021. jún. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

#1 az origon már nincsenek nyelvtanfolyamok egy ideje...


Kérdező, bármilyen tárgyat felvehetsz, tehát hiába vagy jogász, a bölcsész karosok kezdő nyelvóráit ugyanúgy felveheted, ami csak van az egyetemen... természetesen ebből is kell vizsgázni, de rengeteg féle nyelv van.

2021. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nyelvszakos vagyok az elten, és nincsenek angolból, németből, franciabol, spanyolbol kezdő órák, mi is kerestük, ugyanis ezekre a szakokra kötelező emelt nyelvi érettségivel lehet csak jönni. A nyelvfejlesztes órákra pedig még mi is nehezen jutunk be, mert kevés a tanar, hiaba kötelezősegi plusz pont targyfelvetelnel.

A ritkább nyelvekbol, ahol nem elvart a tudás felvételinel (orosz, portugál, holland pl) indulnak kezdő szemináriumok természetesen, de majdnem lehetetlen bejutni.


Magyarul nem, nincs ingyenes nyelvoktatas az elten.

2021. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Én nem ezekre a szakokra járok (és nem is nyelvi szakra), de amúgy Pázmány és BTK. Szerettem volna én is németet vagy valami más nyugati nyelvet találni, viszont csak szlovákot találtam -aminek aztán nem is néztem utána, hogy tényleg mi-hogy-merre. Lehet én keresek rosszul a Neptunban, de itt sincs olyan fajta ingyenes nyelvoktatás, amit az SZTE-ről hallottam pl.
2021. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Az ELTE BTK-nak kb. az a mottója, hogy az egyetem nem nyelviskola. A nyelvfejlesztés órák elsősorban az adott nyelvszakos hallgatóknak vannak fenntartva, a többiek a fennmaradó kapacitás függvényében próbálhatják felvenni. Az a helyzet, hogy a nagyobb nyelvekből (értsd: minden, amit a középfokú közoktatásban tanítanak Magyarországon) nincs is kezdő csoport, oda mind egy jó B2 nyelvtudás kell, szóval hiába lenne hely, ha a szintfelmérőd alapján nem kerülsz be.
2021. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valaki ELTE-BTK-s nem tudja véletlenül, ha svédet fel akarok venni akkor az 1A,1B,1C,1D kurzusokat mind fel kell vennem?
2022. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!