Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő angolosok! Ki hogyan...

Kezdő angolosok! Ki hogyan bővíti a szókincsét? Mi a leghatékonyabb módszer rá?

Figyelt kérdés

A nyelvtan részével nincs gond, tanárral tanulok. De a szókinccsel nem boldogulok. Leülök, megtanulom az adottakat, de egy részét két hét múlva már nem tudom, mert nincs alkalmazva, használva.

Esetleg egy angol nyelvű fórum jó ötlet lenne? Azért gondoltam fórumos beszélgetésre inkább mint bármilyen másra, mondjuk cikkekre, mert ott rövidebb szövegek vannak, változatosabbak, és biztos, hogy a mindennapokban előforduló szavak vannak használva.



2021. jún. 24. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A fórum jó ötlet. Én ráírtam anno egy angol lányra, hogy beszélgessen velem (leírtam neki röviden, hogy angolul tanulok és ezért írtam rá).

Ami még segített: minden filmet feliratosan néztem.

2021. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Én annó amikor általánosban elkezdtem tanulni, mindig ilyen szódogát írattak velünk.


pl X lecke szavai.


Esetleg duolingo?

2021. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A beszélgetésbe belefolyni nem mernék, félnék, nem azt írom amit akarok 😃

Szódoga nincs, felnőttként tanulok, magántanárral.

A duolingot próbáltam, de van egy alaptudásom azért, és jóval alatta indított. Lehet törlöm magam és próbálom újra kezdeni, hátha sikerül egy megfelelő szinten, ami már nem annyira unalmas. Hogy napokig azt kell gyakorolnom amit már rég tudok :)

Köszönöm az eddigi ötleteket, szívesen fogadok még.

2021. jún. 24. 08:33
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A szódogának, és 1-1 szavak megtanulásának én nem látom értelmét, mert amikor használni fogod, úgy sem fog eszedbe jutni.

Nyilván, ha még valaki nem beszéli minimális szinten sem a nyelvet, akkor ez hasznos kiindulásnak, de szókincs bővítésére már mindenképp mondatokban kell gondolkodni, hogy egy adott szót milyen környezetbe illesztve tudsz használni.

A Duolingo jó lehet egynek, bár sok új szót nem fogsz belőle tanulni, talán a Xeropan, de az meg túlságosan az alapoktól kezd.

2021. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ankit használok.
2021. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Magolásra jó az Anki/Quizlet, vannak ún. frequency list-ek, tehát le tudod tölteni pl. a 4000 leggyakrabban használt angol szót ilyen formában. Gyorsan meg lehet ismerkedni egy csomó szóval így. De amit nem használsz, azt el fogod felejteni, vagy nem fog önállóan eszedbe jutni. Szóval muszáj sokat olvasni, kontextusban látni a szavakat. Erre tökéletesek könnyített olvasmányok, vagy a közösségi média (fórumok, reddit, twitter, bármi), online újságok. Minden, amit csak elérsz és akár csak egy kicsit is érdekel, olvass róla angolul akár Wikipédián, vagy lépj be a témával foglalkozó angol Facebook-csoportba (ne nyelvtanulós csoportba, hanem ahol "élesben" megy). A lényeg, hogy vedd körbe magad az angollal, erre manapság végtelen lehetőség van.
2021. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem magolásra használom az Ankit és ha mások kész pakliját töltöd le, akkor nem használtad te sem rendesen. A Spaced Repetition System-mel érdemes megismerkedni és hatékonyan használni. Annak van értelme. A magolásnak nincs.
2021. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-es, nem mindenki ugyanúgy használja ezeket, chill.
2021. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Helló. Erre keres rá.

"spaced repetition system"


[link]

2021. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!