Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL felsőfokú nyelvvizsgán...

ECL felsőfokú nyelvvizsgán csak az írásbeli sikerült. Mennyi időn belül kell megcsinálnom a szóbelit, hogy még egyesíteni lehessen? Mi az időlimit?

Figyelt kérdés

Júniusban voltam nyelvvizsgán. Most készülök az októberire, de lehet, hogy jobb lenne csak decemberben, csak nem tudom, hogy ha akkor csinálom, lehet-e még egyesíteni!

Köszi előre is


2010. aug. 26. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs időkorlát, sőt még nem is muszáj az ECL-nél megcsinálnod a szóbelit. Így-is úgyis két külön bizid lesz.


Én is kérdeznék:

mennyire volt nehéz a felsőfok? Mióta tanulod a nyelvet és milyen nyelvből voltál? Melyik rész volt a legnehezebb?

Köszi!

2010. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a gyors választ. Én úgy tudom, valamilyen időkorlát van, a némettanrom mondott erről valamit, csak ő se tudta, mennyi :D

Németből voltam. 10 éve tanulom a nyelvet, de komolyabban csak 3 éve, amikor a középfokúra készültem. Az írásbeli könnyű volt! Könnyebb, mint amire számítottam. Két válaszolós (az egyik betűk társítása kis szövegrkhez), és két levél. Könnyű volt a levelek témája is! (sportolási lehetőségek; média, újságok)

A szóbeli... k*rva nehéz volt a hallásértés :D Ketten beszéltek, az egyiket lehetett érteni, a másikat nem, akkor repülőgép, autó meg kitudja minek a hangja ment alatta, angolul beszéltek alatta(azt jobban értettem komolyan), szóval rohadt nehéz! A másik része is (az válaszolós volt). Azt lehetett érteni, csak nehéz volt a téma.

A szóbeli beszélgetésen meg az osztálytársammal voltam, mert így írtuk be a jelentkezési lapba. Könnyű témákat kaptunk, hobbyk, meg a szolgáltatások. De sajnos a két szipirtyó 56%-ra értékelt... Szóval ennyi.

Az egyik vizsgáztató ismeri a némettanáromat, beszélgettek erről a nyelvvizsgáról, és még ez a vizsgáztató is azt mondta, hogy sok-sok hónap óta ez volt a legnehezebb hallásértés! Még ő is elcsodálkozott. Ezért remélem, hogy most jobb lesz :P

Az biztos, hogy nagy szókincs kell mind az írásbelihez, mind a szóbelihez!! És részletesen ismerni kell a megadott témákat! Akkor nem lehet baj :P:D

2010. aug. 27. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!