Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SSC-ben elhelyezkedni mennyire...

SSC-ben elhelyezkedni mennyire könnyű külföldön? Tudtok mondani cégeket, amiket ismertek, hogy vannak náluk magyarok?

Figyelt kérdés

Kiegészítő információként, hogy pénzügy/számvitel ügyintéző okj van, illetve mérlegképes könyvelői végzettségem.


Szeretnék menni egyetemre, pontosabban nyelvszakra,(holland) mivel otthon sajnos nem vagyok képes magamtól megtanulni egy új idegen nyelvet C1-es szintre. Továbbá tervben van tolmács/ fordító mesterszak is.


Emellett angolul tudok C1-es szinten.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2021. jún. 26. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

OKJval nem fognak felvenni itthon se SSCbe, nemhogy külföldön ha válogathatnak a diplomások közül. Mérlegképes könyvelőként meg mégis mit tudnál csinálni külföldön?

Jól értem, hogy végzettség nélkül, egy C1 angol nyelvtudással akarsz külföldön SSCben dolgozni? Max. ha valahova magyarul tudó ügyfélszolgálatost keresnek, de akkor is válogathatnak a diplomás magyarok közül.

2021. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
ELTE?
2021. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Nyelvtanulás céljából inkább nyelviskolába vagy tanárhoz menj, mert az egyetemi nyelvszakok nemcsak erről szólnak (ha nem vagy az adott kultúra és irodalom szerelmese, halálra fogod unni magad, és ha magadtól nem megy a nyelvtanulás, akkor az egyetemen se fog).
2021. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1. Nem, diploma után szeretnék dolgozni SSC-ben, holland felső fokkal, plusz angollal. A pénzügy okj-t csak megemlítettem, hogy van olyanom is.


#3. A másik ok, amiért szeretnék hollandszakra menni, az a kultúrájuk, nagyon érdekel, szóval nem lenne unalmas:) Gondolkoztam nyelvtanáron, de drága is, meg hogy felsőfokot elérjem napi szinten több órát kellenne hollandoznom, és ez sokkal könnyebb egy nyelvszakon csinálni. Mondjuk ez csak az én véleményem.

2021. jún. 26. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Ah, a kérdésedben még nem írtad, hogy érdekel a holland kultúra, csak hogy egy új idegen nyelvet akarsz megtanulni, de akkor így jobban értem. Az ELTÉ-n a holland alapképzés B2-C1 szintet ígér, de ez tényleg csak úgy működik, ha lelkes és szorgalmas vagy.
2021. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Pont az az SSC lényege, hogy csóró országokban van, hogy olcsó legyen. Külföldön Indiában, Romániában, max. Spanyolországban stb. vannak SSC-k.
2021. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, aktuális-e még, remélem, hogy az. :) ha tényleg érdekel a kultúra is meg a nyelv is, az ELTE néderrel nem lősz mellé, mert nagyon kedves mindenki, és tényleg motiváló a környezet, látszik, hogy szeretnek tanítani és ott segítenek, ahol tudnak. csak később lesz azért irodalom is rendesen (a tanegységlistát érdemes megnézni), illetve valóban kell a szorgalom, bár ez gondolom nem is kérdés és nem is probléma, ha ilyen céljaid vannak.
2021. nov. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!