Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát ajánlotok?

Milyen nyelvvizsgát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, ami legalább Európa szinten elismert, nincs elévülési ideje ÉS lehetőleg ne arra legyenek kíváncsiak, hogy mit tudok a világról, hanem a nyelvtudásomat értékeljék.


Utóbbi miatt gondolkodom az IELTS típuson, valamint az nemzetközileg elismert és nagyon tetszik benne, hogy ha esetleg nem érem el a belőtt szintet (ami középfok egyébként) nem buktatnak meg, kapok akkor is nyelvvizsgát (meg még kicsit az is csábít, hogy szóbelinél nem kell párosan dolgozni). A hátránya az, hogy ha jól tudom 2 év után elévül, és elvileg az esszéket szigorúan pontozzák ami nem az erősségem, és a listeninget csak 1x lehet meghallgatni.


Gondolkodtam még az Euroexamon, de annak a nyelvtanja nagyon nehéz állítólag, mondjuk sok mindent nem tudok róla.


Végül még az ECL jött szóba, elvileg az is Európában elismert és nincs elévülési ideje és még a listeninget többször lehet hallgatni, de ott fontos a világnézet, a szóbelinek páros része is van. Valamint az a probléma, hogy csak ősszel van már rá időpont, és nem szeretném addig húzni, legkésőbb augusztusban mennék vizsgázni.

Ezek alapján szerintetek melyiket válasszam? Aki bármelyiket kipróbálta írhat tapasztalatot, véleményt, mindenre kíváncsi vagyok. Illetve ha van ezeken kívül új javaslatotok, aminél esetleg a fontosabb feltételek teljesülnek (nincs elévülés, min. Európában érvényes, tényleg a nyelvtudást értékelik) ki vele! :)

Eddig az IELTS áll nyerésre, legalábbis az a legszimpatikusabb számomra, csak ez az elévülési idő elbizonytalanított, mert 2 éven belül nem megyek még továbbtanulni, de mindenképpen ezen a nyáron szeretném letenni a vizsgát.

Köszi ha elolvastad!!



2021. jún. 26. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt válaszolnék, hadd kérdezzek vissza: azért szeretnél nyelvvizsgát, mert külföldön szeretnél továbbtanulni?

Ha igen, akkor semmit nem érsz Euroexam, ECL és társaival. Minden (külföldi) egyetem saját maga szabályozza, milyen nyelvtudást igazoló vizsgát vár el a jelentkezőktől. Ez lehet akár az adott felsőoktatási intézmény saját maga által kreált vizsgafeladat, de sokkal gyakoribb az IELTS/Cambridge/TOEFL hármas. Ráadásul meghatározhatják, hogy a vizsga ne legyen X időnél régebbi, elévülési időtől függetlenül.

Szóval én megfordítanám a dolgot: először válaszd ki a számodra szimpatikus szakot, majd az adott országot, ott a számodra megfelelő felsőoktatási intézményt, és a jelenlegi követelményeiből már meg tudod saccolni, mi az, amire számíthatsz majd kb. Zárójelben megjegyzem, ez már csak az érettségid miatt is érdemes, mert nem mindegy, hogy középszinttel vagy emelt szinttel jelentkezel.


Röviden, tömören: 2+ év múlva külföldi tanulmányok miatt most még semmilyen nyelvvizsga nem ajánlott, ha kizárólag ez a célod.

2021. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ha jól tudom 2 év után elévül"

Az IELTS hivatalosan nem évül el. két szövegük van erre, az egyik a honlapon:

"While it is up to each organisation to set a validity period that works for their purposes, the IELTS partners recommend a 2-year validity period for IELTS test results based upon the well-documented phenomenon of second language loss or 'attrition’."

A másik a kurrens tájékoztatóban:

"Results validity period

Organisations will not usually accept a Test Report Form that is more than two years old unless you provide evidence that you have actively maintained or tried to improve your English since taking the test. The IELTS Test Partners cannot confirm the validity of test results that are more than two years old."

Tehát az, hogy 2 évnél régebbi IELTS-t nem fogadnak el valahol, az sokkal inkább a fogadó intézmények sara, mint a vizsgaközponté.


A TOELF, na, az "hivatalosan" évül el 2 év alatt:

TOEFL honlap: ETS reports scores for 2 years after the test date.

Bizonyítványon: Scores more than 2 years old cannot be reported or validated



"és elvileg az esszéket szigorúan pontozzák ami nem az erősségem, és a listeninget csak 1x lehet meghallgatni"

Ami kevésbé megy, azt lehet többet gyakorolni...


"lehetőleg ne arra legyenek kíváncsiak, hogy mit tudok a világról, hanem a nyelvtudásomat értékeljék"

Tudom, megharagszol érte, de ez a naivitás csúcsa. Soroltatnák fel veled a fürdőszoba berendezési tárgyait? Vagy egy napilapra azt mondod, én csak a halételek receptrovatot értem? Mi lenne az a nyelvtudás, ami nem a Világ dolgai?

2021. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! #1 Még nem döntöttem el, de köszi az ötletet, figyelembe veszem akkor az egyetemek követelményeit is.

#2 Köszi! Tehát akkor jól értem, maga az IELTS nyelvvizsga nem évül el, csak vannak helyek ahol csak a "friss" nyelvvizsgákat fogadják el?

Az utolsó bekezdéshez: nem teljesen így értettem. Nyilván kell tudni minden területről valamennyit, csak én azt hallottam, hogy sokszor hajlamosak olyat csinálni, hogy ha máshogy gondolkodsz, mint a vizsgáztatók, akkor levonnak pontokat stb. Pl ha én azt mondom, hogy a paradicsom zöldség, de ők abban hisznek, hogy az gyümölcs, akkor máris rossz válasznak titulálják, és ezáltal a szóbeli eredményem is rosszabb lesz. Magyarán a vizsgáztatók világnézetével kell gondolkodni, különben akármilyen jól tudok angolul, bukta az egész szóbeli. De ezt csak hallottam valahonnan, hogy a legtöbb vizsgán ilyenek.

Akinek van még valami hozzáfűznivalója ne tartsa magában, mindenre nyitott vagyok!

2021. jún. 26. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Az IELTSet két évig fogadják el kb mindenhol. A Cambridgere szokták azt mondani, hogy nem évül el, de én már találkoztam olyan szituációval, hogy azt is újra kellett valakinek tennie, hogy legyen frissebb. Ezeket a nyelvvizsgákat ezért akkor érdemes tenni, amikor már ilyen belátható időn belül van a külföldi tanulás/munka, de még van arra idő, hogy újratedd, ha mégse sikerülne.
2021. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!