Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezzel a módszerrel sikeresen...

Ezzel a módszerrel sikeresen tudok készülni egy nyelvvizsgára?(Angol B2)

Figyelt kérdés
Augusztus végén szeretnék nyelvvizsgázni vagy szeptember elején lehetőleg , általában szavakat tanulok , könyvet olvasok és sorozatot nézek angolul angol felirattal minden nap és gyakorlom heti 3 x a nyelvvizsga feladatokat szerintetek ez elegendő? Ti milyen módszerrel tanultok?

2021. jún. 27. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb. Én is így csináltam,plusz felkészítô tankönyv.
2021. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az. Fontos az is hogy tudj is beszélni angolul, kereshetsz külföldi barátokat is
2021. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nyelvi környezet után a sorozat vagy filmnézés a leghatékonyabb módja a nyelvtanulásnak, hiszen az "hasonlít" hozzá a legjobban. A könyvek a helyesírásnak nagyon jót tesznek minden nyelven, csak arra az egyre figyelj, hogy kiadótól származó könyvet olvass, mert magánkiadásos is lehet igényes, de ott már szembefutott velem néhány érdekes mondatszerkezet és helyesírási hiba. Nem tudom, hogy ez angol nyelvű könyveknél is így van-e, de valószínűnek tartom.

Szerintem jól csinálod, sok sikert kívánok:)

2021. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást és a segítségét mindenkinek:) válaszolva a kérdésre az EWA nevű alkalmazáson szoktam olvasni , mivel itt lehet kifejezetten középszintű nehézségű könyveket olvasni , illetve ilyen kis rövid olvasmányokat a bluebird kiadótól .
2021. jún. 27. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod. Témakörök gondolom megvannak, azokhoz szószedet hasznos tud lenni. Gyakorold a szituációkat, képleírásokat, valamint egy minimális small talk a szóbeli elején jelenthet pluszpontot. Pl időjárás vagy ilyesmi semmiségről lehet egy-két mondatot beszélni az elején.
2021. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönön szépen ! Úgy kezdetem el csinálni , hogy kettő külön szótárt vezetek az egyikben a regények , könyvekből ismeretlen szavakat jegyzetelem ki . A másik szótárba pedig témakörök alapján (amik a nyelvvizsga oldalán elérhetőek) hozzátartozó kifejezéseket szavakat gyűjtök össze .
2021. jún. 27. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hasznos lehet példamondatokat is írni, akkor biztosan tudod, hogy kell használni a szavakat :) sok sikert a nyelvvizsgához!
2021. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is valamilyen ilyen technikát találtam ki magamnak, bár nem szeptemberre tervezem a vizsgát, hanem inkább októberre. Te milyen szinten vagy jelenleg?:D
2021. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igazából szerintem már kezd jó lenni , a reading , writing , speaking jól megy a listening-el még gyakorolnom kell , azt kicsit elhanyagoltam, Meg néha a reading egyes feladatai azért fejtőrést okoznak ,de optimista vagyok , hogy élesbe jó lesz az :D
2021. jún. 28. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!