Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angoltudá...

Hogyan fejlesszem az angoltudásom?

Figyelt kérdés
74%-os közép érettségit írtam 4 éve, meg van egy középfokú bme nyelvvizgám, de úgy érzem nem tudok semmit angolul. Nem szeretek beszélni, nem is jut eszembe soha semmi ha kellene mégha amúgy tudom is. Mit csináljak, hogy jobban menjen az angol? Értsem a szövegeket meg tudjak beszélni folyékonyan. Filmeket szoktam nézni angolul, magyar felirattal de nem érzem hogy használna.

2021. jún. 29. 00:37
 1/2 anonim válasza:
Szerintem hasznos, ha angol youtube videokat nezel es magadnak leforditod😅 Filmek, vagy esetleg jatekok, amik nekem segitettek
2021. jún. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
97%

Filmnézés angolul magyar felirattal szinte semmit nem használ. Úgyis olvasni fogod a szöveget, nem hallgatni, és semmi nem fog megragadni belőle. Inkább nézd angol felirattal, ha lehet, és ahogy az első is írta, magadnak fordíts le dolgokat. A youtube tényleg jó lehet abból a szempontból, hogy van automata felirat az angol videókon, ami bár nem mindig tökéletes, de sokszor elég jó szokott lenni. De akár dalszövegeket is megpróbálhatsz hallgatni, olvasni és fordítani, ha az jobban illik hozzád. Illetve a játékokat én is nagyon sok embertől hallom, főleg azokat, ahol más játékosokkal is kell kommunikálni, de nekem erről viszonylag kevés tapasztalatom van.

Ezek mellett nekem személy szerint az használt a legtöbbet, hogy sokat olvastam angolul. Könyveket is, de főleg híreket, random wikipédia oldalakat, közösségi oldalakat vagy bármit, ami kicsit is felkeltette az érdeklődésemet. Mindenre angolul kezdtem el rákeresni (amúgy is több találatot ad ki így a google, mint a magyar kifejezésekre). Ha egy szót nem értettem, először megpróbáltam a szövegkörnyezetből következtetni rá, ha pedig nem sikerült vagy csak ellenőrizni akartam magam, akkor beírtam a fordítóba.

A beszédhez hirtelen csak annyit tudok mondani, hogy ha nem tudod senkivel gyakorolni, akkor beszélj magadban. Nem viccelek. Lehet, hogy hülyének fogsz nézni emiatt, de elég sokan beszélnek magukban, hangosan kommentelnek egy film alatt vagy házimunka közben motyognak az egyéb teendőikről. Csináld ezt angolul. Lehet, hogy nem számít először sokat, hogy elmondod magadnak angolul pl. a nap végén, hogy mi történt veled aznap, de egy idő után fel fog tűnni, hogy sokkal hamarabb össze tudsz rakni egy mondatot, mint korábban. Sok sikert! :)

2021. jún. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!