Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angoltudá...

Hogyan fejlesszem az angoltudásom?

Figyelt kérdés

Megvan a felsőfokú nyelvvizsgám angolból (1,5 éve csináltam) de nem érzem azt hogy felsőfokon tudnék angolul, inkább egy erős közép szinten.

Ha olvasok egy angol cikket pl. akkor úgy összességébe megértem, de mondjuk csak a szavak 85%-át ismerem, ugyan ez ha filmet nézek.

Szeretnék tényleg, igazán jól tudni angolul, de csak napi fél órát tudnék rászánni kb. és nem szeretnék könyvekből tanulni.

Van valakinek valami jó javaslata, ötlete?


2018. aug. 22. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonlóképp éreztem én is. Én mp3-mal együtt olvasok könyveket (gyakorlom és fejlesztem a kiejtésem, ahogy másolom), ezenkívül minden nap olvasok egy-egy cikket és tanulom az új szavakat (pl. BBC Learning English, vagy Voice of America). Minden héten egy-egy nyelvtani részt ismétlek. Tanulok szinonímákat is, találtam hozzá egy jó könyvet (Magyar-Angol szókincsbővítő szinonímaszótár), és minden héten pár órában használom szóban is,beszélgetek másokkal (italki.com).


Én nem fél órát szánok rá naponta, hanem többet, de beépítettem a mindennapokba, így nem úgy fest a dolog, hogy egyben "leülök tanulni", hanem reggeli közben olvasokk egy cikket, szavakat tanulok, mp3-at hallgatok utazás közben, szinonímákat este, fésülködés közben, stb. Nem olyan iskolaszerűen ülök le, hogy most akkor 1 óra tanulás. Annak ezen a szinten szerintem már nincs értelme.

2018. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én magamtól tanultam meg angolul felsőfokú szinten, és a legnagyobb fejlődést azt jelentette számomra, hogy eldöntöttem, hogy minden filmet angolul fogok megnézni. Próbálok mindig moziba is úgy járni, hogy inkább az angol vetítésre, ha pedig otthon nézek sorozatot, akkor azt az esetek többségében felirat nélkül teszem már, de nyilván vannak olyan sorozatok, ahol mondjuk a háttérzajok erősebbek, ott használok feliratot. Neked azt ajánlanám, hogy kezdd mondjuk úgy a tanulást, hogy olvass el egy olyan könyvet, amit magyarul már többször olvastál, és élveztél is pl Harry Pottert. Azt azért is tudom ajánlani, mert gyermekek számára (is) íródott. A szavakat, amikben nem vagy biztos, húzd alá és készíts belőle egy listát és próbáld meg beépíteni a mondataidba. Az is nagyon sokat segít, ha eljársz olyan rendezvényekre, ahol lehetőséged nyílik külföldiekkel beszélgetni.
2018. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy a magyart. Hidd el, még ők sem ismerik az összes szavukat...
2018. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!