Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet ingyen tanulni koreait?

Lehet ingyen tanulni koreait?

Figyelt kérdés

Szóval meg akartam tanulni koreaiul, de a Duolingo-n kívül nem találtam ingyenes appot, arra viszont azt mondják hogy nem jó.

Szóval

#1 szerintetek(tapasztalatból) jó a Duolingo koreait tanulni?

#2 van más ingyenes app a tanulásra?

A hangült már megtanultam (koreai írásrendszer) szóval nem baj ha az app azt nem tanítja.

Körülbelül ilyen B2-s szintre szeretnék megtanulni, de kisebb szintű appot is mondhattok. Köszi!



2021. jún. 30. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
"a Duolingo-n kívül nem találtam ingyenes appot, arra viszont azt mondják hogy nem jó." Mondják, mondják... Próbáld ki! Én meg azt hallottam, hogy jó.
2021. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen nyelvkönyvet keress, általában már az internetről is le lehet tölteni csomót ingyen. Viszont koreaiul nem tanultam, úgyhogy nem tudok konkrét könyvet ajánlani.

A Duolingo szerintem nem nyelvtanulásra való, ha az ember komolyan gondolja. az inkább csak egy játék és max. az alapokat lehet megtanulni. Nekem egyébként is túl monoton és unalmas volt mikor próbálgatni. Persze, kinek mi.

2021. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D-Mano ***** válasza:
89%
Korean from zero (angol). Néha fent szokott lenni pdf-ben itt vagy ott.
2021. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még a TenguGo Hangul app-ot használva tanultam meg koreaiul írni, szavakat pedig a Memrise és Drops appokkal tanulok. Mindegyik ingyenes, de egyes funkciói fizetősek, viszont így is használhatóak.


ivisitkorea.com/learn-korean-app/ ezeket az alkalmazásokat bár nem ismerem, hátha megtetszik valamelyik.

2021. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

TTMIK könyvek és az online kurzusaik elég jók. Vagy Koreai társalgás- igaz hogy kicsi, inkább jó kis kifejezések vannak benne, de néhány nyelvtani részt is egész jól elmagyaráz. Aztán a 세종한국어 Könyvek is hasznosak. Néhány nyelvtanfolyam is ezt használja.

Duolingo az alapoknak jó, de pl a nyelvtan nincs kifejtve. Én a Coursera-n csináltam a Yonsei University-nek egy ingyenes kurzusát(First step korean) . Elég szépen kifejtettek mindent. Egy erős alapot, gyenge közepet összehoztam így. Aztán ez csak az én véleményem, de utána inkább keresnék egy tanárt hogy a B2-t igazán megtanuld és magabiztos legyél benne. Meg hogy lecsekkolja mit tudsz, tanácsokat adjon. Csak pár alkalom is elég lehet. Meg tudod, hogy a koreai TOPIK nyelvvizsga rendszer is teljesen más tehát nem is tudom azt mondani hogy B2. Írj TOPIK próba teszteket és ha 3급 körül vagy, az B2-nek nevezhető már. Az egy egész jó szint.

Sok sikert!!🥰

2021. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És tudom, hogy ingyen szeretnéd, de leírtam minden anyagot, amit tudok. És ezeknek a könyveknek a nagy részét pdf-ben is esetleg megtalálhatod. Vagy ugye youtubeon vannak fent tananyagaik. (5-ös voltam)
2021. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
23%
Északi vagy déli dialektust szeretnéd megtanulni? Mert van egy kis különbség a 2 között
2021. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia! TalkToMeInKorean nevű oldalt ajánlanám, "lessonokbe" van szedve az egyes kifejezések, nyelvtani dolgok stb. és nagyon részletes. Persze van egy fizetős része is amihez le van írva h mi jár, de alapból a leckék ingyenesek és már azok is nagyon jók és hasznosak+van munkafüzetük tankönyvjük szintek szerint.


*Btw én most tanulok ezzel az oldallal

2021. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Yonseinak van egy másik kurzusa is, Learn to Speak Korean 1 néven.
2021. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2021. szept. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!