Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasztudás fejlesztésére...

Olasztudás fejlesztésére filmek, könyvek, videók, ingyenes oldalak, appok, bármi?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban tanulok olaszt, a tankönyv szerint A2-B1 közötti szinten vagyok jelenleg. Viszont egyrészt szeretnék a jelenlegi tudásomban magabiztosabb lenni, bátran tudni beszélni, jobban érteni a nyelvet, másrészt nyilván tovább fejlődni is. Nyáron pedig erre bőven lesz időm, de nem tudom pontosan merre induljak.

Elsősorban nem sokezres nyelvkönyveket keresnék, hiszen a tanulásomnak mégiscsak anélkül is van egy kerete, van tankönyvem, tanárom stb.. inkább a relatívabb módon történő fejlődés lenne a cél. Érdekelnének igyenesen elérhető internetes oldalak, videók, illetve ha esetleg létezik (ez nyilván nem ingyenes) olaszból is könnyített olvasmány (amilyen angolul szokott lenni, vékony, a szintednek megfelelő könyvecskék), az is segíthetne, de nem jártam sikerrel a keresésben. Szívesen fogadnék online (Netflix, HBO GO, Videa stb) elérhető olasz nyelvű film- és/vagy sorozatajánlásokat, hogyha esetleg valaki fogalkozott ilyennel és talált valamit amit ajánlana.

Bármilyen tippet szívesen fogadok a nyelvtudás fejlesztésére! A válaszokat előre is köszönöm:)



2021. júl. 1. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Erwin Tschirner: Olasz szókincs

Lingea: Olasz nyelvtani áttekintés


Oriana Fallaci könyvei, Szalai Nóri olasz nyelvleckéi, a youtube videói (olasz nyelv/nyelvtan)

2021. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Netflixet ha olaszra állítod, akkor elvileg automatikusan azok a filmek/sorozatok jönnek fel amelyeknek olasz szinkronja is van. Ha kimondottan olasz sorozatot vagy filmet szeretnél akkor csak írd be a netflix keresőjébe, hogy film e serie italiani.


Nyelvtanulós oldal: [link] szerintem nagyon jól magyaráznak és sok érdekességet is mondanak.


Én még a fanpage oldal youtube videóit szoktam nézni, mivel feliratosak a videók, de nem tudom neked az mennyire lenne nehéz.


Podcast: [link]


Ezen kívül még a keresztrejtvényt tudom ajánlani. De nem úgy, hogy jaj ezt a meghatározást nem tudom, hanem keresd ki neten nyugodtan a választ, azzal is tanulsz.

2021. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
2021. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld!:)
2021. júl. 4. 18:51
 5/5 anonim válasza:

Nézd ezeket a meséket olaszul: Peppa és Bing

Sorozat netflixen: Baby

Film a netflixen: Classic horror story

2021. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!