Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg olyan káros a nyelvizs...

Tényleg olyan káros a nyelvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

[link]


Nyelvizsga az mindjárt nyelvtudás lenne?

Ha valakinek úgyis fog kelleni a szakmájához úgyis fog nyelvet tanulni.. Ismerek nem egy olyan külkereskedelmi cégvezetőt aki azt mondta nyelvizsgát lehet nem tudna letenni de folyékonyan beszél angolul.

én 5 éve nyelvizsgáztam és már semmi, nem használom így szinte teljesen újra kéne tanulni a nyelvet..

Nem a pénz miatt hisztiznek most inkább a szakemberek?


2021. júl. 2. 07:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%

"nyelvizsgát lehet nem tudna letenni de folyékonyan beszél angolul."


Ez azért van, mert nyelvvizsgán nem azt nézik, hogy tudsz angolul vagy nem, hanem azt, hogy az adott feladatot megtudod oldani vagy sem.


Engem spec nem bosszant a dolog.

2021. júl. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem különféle okok miatt nem tetszik az embereknek, pl.irigységből. "Ha nekem kellett, nekik is kell!" Egyébként szerintem igazad van, akinek tényleg kell a munkájához a nyelv, annak úgyis van nyelvvizsgája. Akinek meg nem, annak csak egy nyűg.


Szerintem ezzel nagyon sok pénztől esnek el a nyelviskolák ill.akik szervezik a vizsgákat. Csodálatos emlékeim egyike, hogy német TELC-ből 2x volt 59%-om, a 3.alkalommal 89%. És nem, semmit nem tanultam rá többet a vizsgák közt. Szerencse? Talán. De akkor vagy nem érdemeltem meg, vagy már az elsőnél is megkaphattam volna. (Jó, mondjuk ez már 12 éve volt, azóta lehetett változás.)


Személy szerint én azt pártolom, hogy lehetne nyelvvizsga, de mint az IELTS-nél, ne meglett/nem lett meg legyen a tét, hanem kapjam meg az eredményt a meglévő tudásról. Az egyetem meg döntse el, neki mennyi kell.


Azóta amúgy szereztem egy angolt is, természetesen a németre már semennyire nem emlékszem, de az első diplomám így lett meg. Sok értelmét én se látom, csak hogy ömlött ki a pénz miatta.

2021. júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Már megkülönböztetik a munkahelyek-már ahol ez fontos persze-, hogy milyen diplomája van a munkavállalónak. A nyelvvizsga nélkülit covid diplomának keresztelték el.
2021. júl. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
3. Ezért mondom akinek kell úgyis le fogja tenni..
2021. júl. 2. 08:40
 5/36 anonim ***** válasza:
58%
3 vagyok, szerintem is.
2021. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

A legnagyobb probléma, hogy akik támogatják, akiknek “nincs bajuk vele”, azok általában relatíve speciális eseteket/szempontokat emelnek ki a jelenségből, mint pl. “akinek kell, annak úgyis van”, “nem bizonyítja a nyelvtudást”:

Akinek van nyelvtudása, az veheti a fáradságot, hogy egy adott nyelvvizsgatípus feladatait felmérje és felkészítse magát ezekre a feladatokra, mert el szükséges fogadni, hogy ezeken a dimenziókon lesz lemérve képessége. Az egységes nyelvtudás-értékelés feltétele az egységes mérési rendszer, feladatok. Fejlesztésükkor statisztikai igényességgel figyelnek a vizsga reprezentatív tulajdonságaira.

“nem szükséges a szakirányához”:

A tudományterületek nagy részéhez hasznos a nyelvtudás, amit, mint tudjuk a nyelvvizsga mér intézményi, hatékony módon.


A legfőbb szerepe a nyelvvizsgához kötöttségnek az az elvárás, hogy egy várhatóan szellemi munkát végző, diplomás embernek legyen felmutatható papírja a nyelvtudásáról (melynek egyértelmű gyakorlati és “soft-skill” haszna van), mellyel könnyebben boldogul a világban, mellyel szakterületén nincs Mo.-ra korlátozva kapcsolatépítés terén.


Ne felejtsük el, hogy nem OKJ mellé várják el és hogy ezzel is csökkent közvetetten egy diploma átlagos értéke, akár csak általános társadalmi reputáció, közmegítélés szempontjából. Nem csak olyan módon csökken, hogy “nyelvtudás nem jár hozzá”, hanem a diploma, mint jelenség egészére nézve.


Egy nyelvvizsgaamnesztia-ellenző

2021. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

Könyörgöm! Egy nyamvadt nyelvvizsgáról beszélünk emberek! Aki arra nem veszi a fáradtságot, hogy lerakjon egyet az mit akar az egyetemen egyáltalán? Még pisztolyt se tartanak a fejedhez, hogy angol vagy német vagy egyéb ilyen nyelvvizsgád legyen, simán lovári nyelvből is rakhatsz le. Aki erre képtelen az mit akar majd a munkavilágában, ahol ezerszer nehezebb dolga lesz?

Aki annyira nem hajlandó, hogy több év alatt lerakjon egy nyelvvizsgát, az ne akarjon már egyáltalán egyetemre menni. Mert itt nem csak olyanok akarják eltöröltetni, akik a diplomaosztójukra nem rakták le a nyelvvizsgát, olyanok akarnák legjobban, akik az egyetem elvégezte után még 4-5 évvel se rakták le. Külföldre akarnak menni dolgozni ott is automatikusan kérnek nyelvvizsgát. Ráadásul ott sokszor a nehezebbeket, nem az ilyen alibi kategóriásakat.

Akinek ennyi nem megy be kell látnia, hogy nem egyetemre való. Nincs semmi szégyen abban, én is tudom magamról, hogy mérnöki szakokon végem lenne, ezért nem is mentem egyetemre. Csak ugye ma már mindenki diplomát akar, mindegy milyen, csak legyen neki, hogy felmutathassa.

2021. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
6. Én vagyok a legjobb példa erre, biológus vagyok, tudok beszélni angolul, szakmai konferencián angolul hallgattam, szakdolgozatomat csak angol szakirodalomból csináltam.. viszont ötször próbáltam letenni a nyelvvizsgát és nem tudtam annyira nem áll rá az agyam, jelenleg egy laborban dolgozom, főnököm azt mondta örül a diplomámnak hogy megkaptam, szerinte én vagyok az egyik legjobb szakembere és elég szerinte azaz angol tudás ami nekem van papír nélkül is
2021. júl. 2. 09:47
 9/36 flora08 ***** válasza:
86%
Én úgy gondolom, sokan vannak, akik igazságtalannak tartják, mert mondjuk vért izzadva, időt, pénzt és energiát belefektetve levizsgáztak, még akkor is, ha a későbbi munkavégzéshez egyáltalán nincs szükségük rá, mások pedig mentesülnek ez alól, és megkapják ugyanazt a diplomát. (Bár irreleváns, hogy a munkavégzéshez van-e szükség rá, a nyelvvizsga egy követelmény, ami mindenkire vonatkozik.) Nem biztos, hogy az így kapott oklevéllel előrébb lesznek, mert a napokban láttam több olyan álláshirdetést, amiben benne volt, hogy a nyelvvizsga megléte feltétel, úgyhogy a munkáltatón is sok múlik. Őszinte leszek, nem foglalkoztam a kérdéssel, egy évem van még a suliból (második diploma), de 2010-ben és 2012-ben letudtam a nyelvizsgázást 😀 Én olyan szerencsés voltam amikor az első szakot végeztem, hogy sikeres nyelvvizsga esetén még vissza lehetett igényelni az egyetemtől a vizsgadíjat. Gondolom ilyen sincs már.
2021. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

#6 vagyok

Kérdező, mondhatni sajnálom, hogy a te nyelvtudásod nem tudta leképezni a nyelvvizsga-eredmény. Viszont felhívom a figyelmet, hogy válaszom a speciális és általánosabb esetek szembeállítását veszi alapul és ez továbbra is érvényesülni látszik. A példád remélhetőleg kevésbé gyakori, mint pl. azok száma, akiknek emiatt eszébe se fog jutni nyelvet tanulni…

Örülök viszont, hogy a nyelvtudás fontosságát, diplomához elvárását valamennyien elismerjük.

2021. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!