Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért fáj egyeseknek hogy...

Miért fáj egyeseknek hogy idén is van nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés
Én is beleestem ebbe és kifejezetten jól jött mert a munka amit dolgozni fogok oda nem kell a nyelv és sajnos a vírus miatt kevesebb volt a lehetőség is.
2021. júl. 4. 22:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%

Nem fáj mert nincs diplomám. Ellenben nevetséges az, hogy a diplomás ember nem beszél idegen nyelvet, én mint hétköznapi alattvaló meg németül angolul és kínaiul is beszélek, ebből az első kettő nyelven középfok felett bőven.


Ezek alapján nem tartom sznobnak azt a diplomást aki szerint ez a minimum szint.

2021. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
56%

Miért kellene egy diplomás embernek nyelveket beszélnie? Attól nem lehet jó a szakmájában? Például a pedagógusok. Azért, mert te 3 nyelven is beszélsz, szép és jó, de nem várható el mindenkitől.

Persze egy ideális világban mindenki beszélne legalább angolul, csakhogy egy ideális világban a nyelvtanulás feltételei is adottak lennének...

2021. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk mert KETTŐ nyelvvizsgát is szereztem, hogy minden papíromat megkapjam. Mások meg mit csináltak most? Semmit. Az én pénzem, időm ki fizeti vissza?
2021. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
69%

Mert én mint egyszerű ember úgy gondolom hogy a diplomás ember a szakmáját tiszteli. Tanul fejlődik, cikkeket olvas, ha valamit nem tud utánanéz, és angolul elég sok információ van a neten.


Én ezért tartom őket diplomásnak mert nem csak és kizárólag megírták a diploma munkát) hanem ők továbbra is jó és intelligens szakemberek

2021. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

3


Tőled a papírt nem veszik el, vèlhetően pályázatnál is előnyben leszel mert van nyvd.


De már megint magadra gondolsz, hogy ki fizeti vissza neked a pénzt.


Tudod én 400 ezer forintot költöttetem magántanár nyvk, sajnos nem sikerültek 50%-os lett. Nem mindenkinek megy.

2021. júl. 4. 22:25
 6/47 anonim ***** válasza:
61%

Mert kicsit nevetséges,hogy "magasan képzettnek" nevezzük őket miközben egy rohadt angol nyelvvizsgát sem tudnak letenni ami nekem 16évesen sikerült..

Mégis egy utolsó lakatos vagyok.

Nem beszélve azokrol akik vért izzadva megtanultak egy masik nyelvet,hogy meglegyen a papírjuk..

2021. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
51%
Egy nyelvvizsgát letenni semmiség. Fél év alatt tanultam meg angolul, elsőre meglett a nyelvvizsga biologia alapszak (egyik legnehezebb szak) mellett. Párom csak skypos órákat vett, ugyanolyan, mintha orr ülnének. A többi csak kifogás. Nekem nem fáj, csak szerintem ciki
2021. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a 2 gimiben szerzett nyelvvizsgammal egyáltalán nem fáj. A gáz az, hogy a 21. században meg azon vitatkozunk, hogy egy diplomás ember alapmuveltsegebe beletartozik-e egy sz*ros középfokú nyelvvizsga... Miközben a telefonokon mindenki kezében ott van az egész világ - angolul.
2021. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
51%

Jól látod. Én az 1. Vagyok németül úgy tanultam meg hogy meloztam és mellette eszembe jutott hogy németül akarok tanulni. Csak úgy. Karácsony volt, januárban felhívtam egy magán tanárt , amikor volt az érettségije a tanulóknak Én akkor poénból megcsináltam az emelt szintű németet. 5 hónap alatt ment, és az valahol már tuti kozepfoknal van.


Nem nagy feladat. Lányom most 7 éves O is tanulja szerintem 8-9 évesen már menni fog neki is :)

2021. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
64%

Már nem fáj, de nagyon cikinek tartom. Én gimi alatt 3 nyelvvizsgát szereztem magántanár, nyelvi előkészítő és külföldön élés nélkül, kizárólag az iskolai órák segítségével. Ráadásul teljes mértékben reál beállítottságú vagyok, szóval nem lehet rámfogni hogy "nyelvzseni" lennék.

Nem tudom elképzelni hogy lehet úgy élni, hogy külföldön nem tudod megértetni magad, hogy a filmeket magyar szinkronnal nézed és kizárólag magyar szakirodalmat olvasol.

Szerintem már egy egyetemre jelentkező diáktól is elvárható lenne a nyelvvizsga.

Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenhol jó a nyelvoktatás, de szerintem egyetlen B2-es tetszőleges nyelvvizsga egyedül is összehozható.


Az amnesztia olyan, mintha érettségit adnának valamelyik kötelező tárgy nélkül. Oké, elboldogul az ember nélküle, de minek?

2021. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!