Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kell (papírok, végzettség)...

Mi kell (papírok, végzettség) ahhoz, hogy külön órákat tartsak angol nyelvből?

Figyelt kérdés
Főként fiatalabb gyerekek részére, esetleg nyelvvizsga előkészítőt is.

2021. júl. 5. 09:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
12%
Angoltanári végzettség, nyilvánvalóan.
2021. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Semmi.
2021. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

855903 - Nyelvi magánoktatás

Nincs követelmény.

2021. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
20%

Ha ez a kérdés így felmeül benned, akkor valószínűleg nincs se végzettséged, se kellő tudásod hozzá, szóval eszedbe ne jusson angolt tanítani, pláne ne gyerekeknek, hacsak nem mégis felsőfokon vagy afölött beszéled a nyelvet, mert többet ártasz, mint használsz. Nem papír kell hozzá, hanem hatalmas tudás és tapasztalat.

Nincs annál rosszabb, mint amikor valaki egy középfokú nyelvvizsgával, röhejes kiejtéssel, Hunglisht tanít a gyerekeknek, akikbe aztán úgy belerögzül a rossz, hogy sose tudnak aztán átszokni a helyesre. Pont a gyerekeknél (12 éves alatt) lenne a legfontosabb, hogy lehetőleg anyanyelvi vagy ahhoz közeli tanár foglalkozzon velük, mert ők még képesek szabálymagolás nélkül elsajátítani a nyelvet. Ha hibás nyelvtant/kiejtést hall, akkor azt sajátítja el…

2021. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
37%
Ez a #4, ez lesz a heti lottyadtgondolatdíjas hiába van még csak hétfő.
2021. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

#1 Nem tényleges iskolai tanárra kérdeztem rá. Ahhoz persze, hogy az kell.


#4 Van nyelvvizsgám, de az tényleg csak egy papír. Lényegében 2 anyanyelvű vagyok, mivel születésem óta tanítva és beszéltetve volt, használom is minden nap.

Nem értem ezt a felháborodást és stílust. (Főleg, hogy az akcentus természetes dolog. Lásd példaként: ausztrálok valamely Nagy Britannia különböző területei -amit tanulmányoztam is a nyelvjárással egyetemben-. Még neked is van akcentusod, ha magyarul beszélsz. Ez a te tudatlanságodat mutatja számomra. Persze nem tagadom, hogy tanulható a beszéd javítása, én is sokáig küzdöttem vele.)

Saját bőrömön tapasztaltam mindenféle különtanárt, iskolai tanítót kiskoromban, pontosan ezért szeretnék én is az lenni. Megfelelő módón, személyre szabva szeretném tanítani az angol nyelvet. Nem úgy, ahogyan a (haszontalan) nagykönyvben meg van írva.

2021. júl. 5. 10:21
 7/43 anonim ***** válasza:
35%
na, ez meg a másik. Haszontalan nagykönyv? :D
2021. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
21%
akkor mi lenne, ha valóban megfelelő módon, megfelelő, személyre szabott módszertannal tanítanál, és ennek első lépéseként elhúznál nyelvtanári diplomát szerezni? mert oké, te anyanyelvi vagy, és egy tüneményes kiscsillag, akit annyira traumatizált mindenki más, hogy ő nem lesz olyan mint mindenki más, de ennyiben ki is merül a szakmai tudásod. különtanárhoz tipikusan akkor kerül egy gyerek, ha az iskolai, semmiresejó, képzetlen parasztok mellett nem elég jó a nyelvi készsége, hogy magától megtanuljon egy nyelvet, viszont akkor (jó esetben persze) szakemberhez viszik, aki fel van készülve a tanulási zavarokra, nem az első jöttmenthez aki sokat lóg angolul az interneten.
2021. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%
Az a szomorú, hogy tanári képzésről kikerülve sem lesz valaki jó tanár. Tapasztalatból mondom, szánalom az egyetemi oktatás ebből a szempontból.
2021. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
15%

6: "Ez a te tudatlanságodat mutatja számomra. (...) Még neked is van akcentusod, ha magyarul beszélsz."

Ez pont a te tudatlanságodat és tájékozatlanságodat mutatja, mert ezek szerint még azt sem tudod, mi a különbség az akcentus és a dialektus között!

Attól, hogy jól beszéled a nyelvet, még nem biztos, hogy tanítani is tudod.

"Lényegében 2 anyanyelvű vagyok (...) Persze nem tagadom, hogy tanulható a beszéd javítása, én is sokáig küzdöttem vele." – Most akkor anyanyelvként beszéled az angolt vagy sem? Mert egy anyanyelvi nem szokott küzdeni a saját anyanyelve(i) elsajátításával. Zavarosak a gondolataid. Azt hiszem, kicsit több alázatra volna szükséged.

2021. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!