Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú német nyelvvizsgával...

Középfokú német nyelvvizsgával érek valamit, érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem német nyelvből estin és a tanárnő nagyon dícsért mert szép eredménnyel vizsgáztam. Azt tudni kell, hogy németországban éltem közel 5 évet, ott tanultam meg (szerintem szedett vedett módon de ez mindegy). A tanárnő persze ezt nem tudja, csak annyit, hogy szép eredményem lett, és érdemes lenne egy nyelvvizsgán elgondolkodnom. 29 éves roma ffi vagyok. Nem tudom, hogy érdemes elmenni vizsgázni, csak azért, hogy papírom legyen róla. Ùgy vagyok vele, hogy van egy tudás szintem amivel elboldogulok, és elbeszélgetek németül. Érdemes e azert vizsgázni, hogy utána villoghassak, hogy nyelvvizsgám van, mert nem tudom számítana esetleg valahol valamit? Későbbiekben gondolkodom egy főiskolán, de ez a jövő, és nem biztos.

Kérdésem az, hogy nagy átlagban, akinek van nyelvizsga papírja, annak jelentett-hozott valamiféle külön pluszt az életébe?


2021. júl. 10. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne érdemes? Ha úgy érzed sikerülne akkor hajrá.

Én is németül tanultam, idén vagy jövőre tervezem a nyelvvizsgát. De csak azért, mert ha nem most csinálom meg akkor tudom, hogy soha többet nem leszek azon a szinten, mint most.

Ki tudja mihez fog jól jönni a papír (hiába, hogy nem fogom használni a nyelvet).

2021. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Igazából azon múlik, mennyit fogod használni a közeljövőben. Ugye írtad, hogy gondolkozol felsőoktatásban majd később valamikor. Ha tudod, hogy nem fogod olyan intenzíven használni, hogy akár csak szinten tartásnak is jó legyen, akkor mindenképp érdemes most nekifeküdni és megcsinálni a nyelvvizsgát. Munkavállaláshoz egyébkét nem szükséges maga a nyelvvizsga papír, ott csak a valós tudást nézik, az pedig neked megvan.

Sok szerencsét!

2021. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Jelenleg a diploma megszerzéséhez kell legalább egy középfokú nyelvvizsga, de ez még változni fog, feltehetően már a felsőoktatásba bekerüléshez is elő fogják írni a nyelvvizsgát.
2021. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen dolgozol/fogsz dolgozni, ahol adnak érte plusz pénzt megéri
2021. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megerősítettetek, mégpedi azon, a gondolatszálon, hogy nem tudhatni, hogy hová milyen munkahelyre-iskolába sodor a szél, aholhogy haszná vehetem, illetve a tanárnő is azt mondta, hogy még erősítsem amég benne vagyok a tanulásban.

Köszönöm nektek!

2021. júl. 10. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
3as persze egy ilyen sikeres oktatás mellett, grat!
2021. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább könnyíteni fignak, de lehet ez csak majd azokat érinti, akiknél még tart a korona, pl amnesztiával
2021. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A jelenlegi helyzetre való tekintettel pl diplomát is kiadnak nyelvvizsga nélkül, mindenkinek megvan erről a véleménye én nem is fűzök ehhez semmit. Amit viszont gondolok és sejtek az az,hogy ez sem fog örökké tartani. Akár miért, de ez a nyelvvizsga nélküli diploma, nem fog így maradni. Az más kérdés, hogy sokan, megszólalni sem tudnak, mert annyit ér. Viszont én is a papír miatt csinálnám meg, hátha bárhova (iskolába-munkahelyen- jobb pozíció vagy akármilyen helyen) pozitív pluszt hozhat.
2021. júl. 11. 06:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdező: nekem a német az első nyelvem, amit nem nagyon használnék a munkahelyem soha, sőt egyáltalán nem. Most angolozok, ami nem megy olyan jól, mert 2. nyelvem és egyetem mellett sajnos nem volt időm rá. Nem a papír a lényeg, hanem a tudás, csak sajnos a kormányt csak az előbbi érdekli ilyen sirány közoktatás mellett is.
2021. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az hogy nem a papír a lényeg hanem a tudás azt tapasztaltam ènis sokszor az èlet minden szegmensében saját helyzetben, és másoknál is láttam. Volt melóhelyen (vasút) egy kb 30eves dolgozó társam, aki állomási tolatásvezető volt, csak azért nem iskoláztak feljebb vonali tolatásvezetőnek, mert nem volt nappali tagozaton végzett szakmunkás bizonyítványa. A kb négy hónapja ott dolgozó embert azonnal tovább küldték tanulni, virágkötő szakmával is. A harminc éve ott dolgozó embert(akinek meg a vasùt meg a tolatás a kisùjjában van) azt nem iskolázták be, így ő. +50 ezer forintól esett el. Igazságtalan az egész rendszer. Tudom, hogy nem a tudás és a képességek számítanak, hanem a papír, és a kapcsolatok. Epp ezert nem is hencegek a németemmel, mert tudom, hogy idehaza nem èr annyit mint egy angol, csakis azért tenném le, mert mégis csak egy másodlagos világnyelv, nem egy lovári vagy egy eszperanto, agyontanulni nem kell magam rá, és azért csak-csak becsületemre szól, hogy beszélek egy nehéznek mondott idegen nyelvet. Személyes hozzá állásom még annyi, hogy azért azsem kis dolog amikor romaként bevillantanék, hogy van egy német nyelvvizsgám. Azért gondolkodóba tenném vele, az amúgy is előítéletes embereket, hogy nocsak, nem is annyira buta ha megtudta csinalni. -és ez már rajzolhat egy pozitív képet rólam.
2021. júl. 14. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!