Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jelenleg alapfok feletti a...

Jelenleg alapfok feletti a nyelvtudásom angolból. Arra van esély, hogy egyedül tanulva elérjem a középfokú nyelvvizsga szintet 1 év alatt? És ha igen, milyen módszert/könyvet ajánlotok? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Végül is nem lehetetlen, de egyedül iszonyú nehéz lesz- sok önszorgalom és fegyelem kell hozzá. Az egyik legfontosabb dolog a nyelvvizsgán (tapasztalatom szerint) a szókincs. Ezt egyedül is fejlesztheted, ha van szószedeted. Én az 1000 Kérdés 1000 Válasz című könyvet ajánlanám, ahol témakörökre van bontva az anyag. Mindegyik témakör ki van dolgozva, ráadásul a fejezetek végén ott van a szükséges szókincs is.


[link]


Ez még a szóbelihez is tökéletes segítség, a szövegértéshez pedig nélkülözhetetlen. Nekem ez a könyv vált be a legjobban.

Ami a hallott szöveg értést illeti, megint csak lehet önállóan fejleszteni, csak hallgass rengeteg zenét úgy, hogy közben megpróbálsz a szövegre figyelni, vagy éppen hozzáolvasod a lyrics-et. Hasznos még ha sok filmet megnézel az eredeti angol verziójában, eredeti nyelven. Először még csinálhatod úgy is, hogy megy alatta a magyar felirat, de később kapcsold ki, így tulajdonképpen "rákényszeríted" az agyad arra, hogy az angolra figyeljen.

Ami a problémát okozhatja az a nyelvtan, mivel ha egyedül tanulod, akkor nincs aki kijavítson ha valamit rosszul írsz, vagy mondasz. Ráadásul vannak bonyolult részek, melyek külön magyarázatra szorulnak...Én az Enterprise könyvekből tanultam, szerintem ezek legjobbak, és a végén van nyelvtani összefoglaló is példákkal. Az első könyv a kezdőknek van, az utolsó pedig anyanyelvi szintű-értelemszerűen. Mindegyikben van ismétlés is, és fokozatosan halad. Minden levéltípusra van példa, így ebben is hasznos.

Ha pedig eldöntötted hogy milyen nyelvvizsgát szeretnél csinálni, akkor tölts le a netről próbafeladatokat, így gyakorolhatod be a feladattípusokat(ami minden vizsgán más).


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert!:)

2010. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értékes válaszodat!
2010. aug. 27. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is egyedül készülök a középfokúra.

Tudom neked ajánlani ezeket az oldalakat:


[link] -> Itt le tudsz tölteni 6 perces hanganyagokat és a hozzájuk tartozó szöveget pdf-ben. Nagyon hasznos, mert így sokat fejlődik a hallás utáni szövegértésed. Én mp3 lejátszón keresztül naponta többször meghallgatok párat belőle.


[link] -> Regisztráció után beíratkozhatsz ingyenes, online nyelvoktatásra. 3 szint van: angol kezdő, angol előközép és angol középhaladó. Én az angol kezdőre íratkoztam be, hogy az alapoktól kezdve újra átismételjek mindent és utána csinálom a többit.



Sok sikert!

2010. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!