Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ez volt a jó megoldás...

Miért ez volt a jó megoldás ebben a mondatban?

Figyelt kérdés

"There was somerhing about Roger ........(C) made him different from the average hockey coach"


A-those B-it C-which D-what


Én C-re gondoltam de igazából akkor mi a különbség a kettő között ebben a helyzetben?



2021. júl. 16. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen kettő között? Itt négy válasz van. A C a jó.
2021. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Csak a "which" or "that" helyes abba a lyukba. Mivel a that nem lehetőség, marad a C.


Those nem lehet, mert az "azok" (esetekben "ezek")-et jelent.

Those are my books. Azok az én könyveim.


It nem lehet, mert az egy alany. Akkor lenne jó oda, ha a Roger után pont lenne.

There was something about Roger. It made him different from the average coach.


"What" akkor van ilyen esetben egy mondatban, ha magyarul értelmesen "az a dolog, ami"-nek tudod is le tudod fordítani.

What doesn't kill you makes you stronger. (Az a dolog,) ami nem öl meg, megerősít.


A "which" a szokásos "ami" kötőszó. Itt "that"-tel is lehetne helyettesíteni.

Volt valami Rogerben, AMI mássá tette, mint egy átlagos hokiedzőt.

2021. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat én D-re gondoltam
2021. júl. 16. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Határozatlan névmások után, mint pl. something, anything, nothing, szinte mindig that-et használnak. A which ilyen esetben nagyon irodalminak, emelkedett stílusnak számít, hétköznapi életben szinte kizárt, hogy azt használják. Itt egyedül a that lenne életszerű válasz, de annak hiányában be kell érned a which-csel, mert az összes többi válaszlehetőség kifejezetten helytelen. A which nem helytelen, csak a kutya nem használja.
2021. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

A D, azaz a what itt nem jó, mert a what kizárólag igére vonatkozhat; a which/that meg csak igére nem, tehát a két kötőszó használata kölcsönösen kizárja egymást. Pl.:

I remember what you told me. -- itt a what alapja a remember(ami ige)

I remember the story that you told me -- itt a that alapja a story (ami nem ige)

2021. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es jól mondta, that vagy which

Ugye a that most nem opció, marad a C.

2021. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Röviden, a "what" nem mutatónévnás (amit) hanem kérdő névmás (mit, mellékmondatban "hogy mit").
2021. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Egy ilyen mondat simán megcáfolja az állításodat: You always get what you want. Itt nem működik a röviden (és rosszul) megfogalmazott állításod.

Leírtam az 5-ösben a lényegi különbséget – csak persze megint jöttek a hozzá nem értők, és jól lepontozták...

De akkor még egyszer: mellékmondatnál az ige bővítményét mindig what-tal vezetjük be, a nem igéét meg which/that-tel. Ráadásul ez utóbbi elhagyható, ha nem alany esetben áll, míg a what sohasem hagyható el.

2021. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.: Én felpontoztalak, mert bővebben, és helyesen fejtetted ki. (7)


Én próbáltam egyszerűbben és frappánsabban fogalmazni, de mindjárt keresek egy okos youtuber-t, akinek tetszett a magyarázata erről.

2021. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg is van.

Ez kell a kérdezőnek:

https://www.youtube.com/watch?v=eFOA4cAhgGs



esetleg még ez, ha nem túl sok :)

https://www.youtube.com/watch?v=NMeM2kWQdRM

2021. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!