Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a DELE spanyol...

Mennyire nehéz a DELE spanyol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nemzetközi nyelvvizsgát , ha véletlenül úgy hozza a sors , hogy kiköltözök Spanyolországba.

Szerintetek megéri felkészítőre járni vagy elég autodidakta módon tanulni a vizsgára? Ti hogyan készültetek fel rá?

Előre is köszönöm a válaszokat!:))



2021. júl. 17. 16:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Valamint a szóbeli része mennyire nehéz? Milyen részekből áll? Ha spanyolul nézek sorozatokat/filmeket az segíthet?
2021. júl. 17. 16:56
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Én autodidakta módon tanultam meg spanyolul és úgy is készültem fel a közép és felsőfokú DELE-re is. Azt tudom mondani, hogy olyan viszonylatban nehezebb mint a többi spanyol nyelvvizsga, hogy tényleg elvárja a középszintű tudást középfokon (tehát nem egy Origo "elmakogok valamit szóbelin és meg is van a papír). Kell rá készülni, viszont vannak kimondottan DELE-re felkészítő könyvek (Edelsa, Cronómetro, ezek a legjobbak). Én azt mondom, ha már vagy középszinten és nagyjából mindenhez hozzá tudsz szólni (ami elvárt is), akkor simán elég a felkészítő könyvekkel rákészülni. Ha nem vagy olyan olyan biztos magadban, akkor még gyakorolj, vagy menj el a Cervantes intézetbe felkészítőre.

A szóbeli része nekem a kedvenc részem volt, mert nagyon szeretek beszélgetni spanyolul és mivel az interlocutor/a spanyol anyanyelvű, nem borzalmas akcentusú spanyol tanárral kell kommunikálni. Így tök olyan az egész, mint egy laza beszélgetés. A hallás utáni értésben segít a filmek nézése, de attól te nem fogsz tudni spanyolul beszélni, úgyhogy azt ajánlom anyanyelviekkel gyakorolj (én például már akkor is minden nap beszéltem spanyolul, ma már néha többet mint magyarul).

2021. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Ja és a szóbeli részei:


Tarea 1. Valorar propuestas y conversar sobre ellas.


Tarea 2. Describir una situación imaginada a partir de una fotografía y conversar sobre ella.


Tarea 3. Opinar sobre los datos de una encuesta.


Ha van bármiféle kérdésed még írj nyugodtan privátban:D

2021. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat!:))) mindenképpen írok privátban, ha eszembe jut még valami, amire kíváncsi lennék!:)
2021. júl. 18. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!