Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelv tanulása autodid...

Spanyol nyelv tanulása autodidakta módon?

Figyelt kérdés

Lesz egy szabad évem, tolmácsolás/fordító mesterszak előtt, és ez alatt szeretnék megtanulni spanyolul B2 szintre, mert követelmény a jelentkezéshez.


Kérdéseim a következők:


Milyen kezdő (aztán haladó) tankönyvet vegyek, melyik a legjobb?


Milyen gyorsan lehet megtanulni spanyolul ilyen szintre?


Melyik nyelvvizsga lenne a legjobb?


Még annyit érdemes tudni, hogy mellette japán és angol emelt nyelvvizsgára is készülni fogok, de azokkal már elég jól állok.


Magántanárra nincs szükségem, japánul és angolul is magamtól tanultam meg, szóval az nem fog problémát okozni.


Előre is köszönöm a válaszokat.


24/L



2021. ápr. 8. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is autodidakta módon tanultam meg és folyékonyan beszélek. Kezdésnek a Pons tankönyvcsalád könyveit ajánlom (én is azokból készültem) és utána, ha már vagy egy erős középszinten, akkor az Español.hu könyvet. Nézz sok youtube videót is, mindenképp hallgass nagyon sok anyanyelvit (én is így tanultam a legtöbbet).

Én 11 hónap alatt tetten le a DELE B2-t kb egy évre rá a C1-et.

Ha a legnívósabb nyelvvizsga a cél, akkor DELE, (ez tényleg meg is követel egy szintet) viszont ha csak gyorsan meg akarod szerezni, akkor az Origo és BME nyelvvizsgák a legkönnyebbek.

Ha van egyéb specifikus kérdésed írj nyugodtan privátban:D

2021. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy próbálj meg nagyon sokat beszélgetni anyanyelviekkel is.
2021. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!