Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvnél lágyságjel...

Orosz nyelvnél lágyságjel mennyiben változtatja a kiejtést? és a keményjel?

Figyelt kérdés
tudom h volt már pár hasonló kérdés, de azokból sem sikerült kiigazodnom. légyszi segítsetek! :)
2010. aug. 27. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon. Arra találták ki.
2010. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

gratulálok.

valaki aki értelmes választ is tud írni?

2010. aug. 27. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak nem orosz szakra készülsz?
2010. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem hiszem hogy tudna valaki értelmes válasz írni. Ahhoz értelmes kérdés is kellene.

A mjagkij znak-ot megelőző mássalhangzót 62%-kal lágyabban ejtjük, a tvjordij znak-ot megelőzőt 49%-kal keményebben. Valami ilyesmi választ vártál? Nem, ilyen nincs!


Ennek ellenére ha valaki tud értelmesebb választ adni, azt én is szívesen elolvasom.

Gratulálok a kérdéshez. :)

2010. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A lágyjeltől a hang palatizálttá válik, azaz: t-> ty, n -> ny, és hasonlók. A keményjel hasonlóan működik a fordított irányba, hogy amikor egyes betűcsoportokban lágyan kellene ejteni a mássalhangzót, akkor ezt megakadályozza.
2010. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a 11:31-es válaszolónak! :)

az előtte lévőtől meg megkérdezném mi kivetnivalót találtál a kérdésemben, értelmesen fogalmaztam meg, hogy a hozzád hasonlók ne tudjanak belekötni. de ha te ettől jobban ézed magad.

2010. aug. 28. 14:10
 7/9 A kérdező kommentje:

*érzed

én is gratulálok neked, az értelmi szinted zseniális!

2010. aug. 28. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi a baj ezzel a kérdéssel. Most egy magyar ember honnan találja ki, hogy egy sz-t hogyan kell lágyítani? Vagy egy r-t?
2010. aug. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagyobb baj a kérdéssel, csak éppen nem lehet itt megválaszolni. Most azt mi hogy tudjuk leírni, hogy hogyan kell kimondani helyesen? Azt csak hallás után tudod megtanulni.

Szerintem.

2010. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!