Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt reális egy...

Mennyi idő alatt reális egy B2-es nyelvvizsga ha valaki most kezdene bele egy adott nyelv tanulásába?

Figyelt kérdés
Tudom szorgalom és ráfordított idő kérdése is, de a legnagyobb szorgalom és napi szintű tanulás mellett mennyi idő alatt lehet reális egy nyelvvizsga?

2021. júl. 23. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy. Másfél év.
2021. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
3 évet mondanak egy B2-re, ha tényleg nyelvet tanulsz és nem csak a papír kell.
2021. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem kicsivel több mint egy év volt nulláról a b2. De tényleg napi szinten 45-60 perc legalább kellett hozzá.
2021. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Nullarol B2 az egy ev, de ugy, hogy kb MINDENNAP tanulsz, es nem csak ket feladatot oldasz meg.

Termeszetesen ezt ugy mondom, hogy LEGALABB egy ev. B2 es B2 kozott is van ugyanis kulonbseg, hiaba megy at mindketto a nyelvvizsgan. Pl en is atmentem annak idejen, pedig ha hozzam szolt volna valaki azon a nyelven, semmit nem tudtam volna mondani a valo eletben. Mig mas B2-vel akarmikor elbeszelget egy anyanyelvuvel is barmirol.

2021. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
3.vagyok. Én is folyékonyan használom, sok a külföldi kollégam. Ezért is tanultam meg.
2021. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

nem fogsz naponta tanulni, fogadjunk.

annyi ilyen fogadkozást hallottam, olyan, mint a holnaptól fogyizok...

és a szorgalom nem egy konstans állapot vagy adottság, minden nap nem lehetsz ugyanolyan szorgalmas, a motivációt fenntartani, időt kihasítani a NAPI tanulásra borzasztóan nehéz.

3 év alatt is csak akkor sikerülhet, ha strukturáltan tanulod, csoportban v. tanárral.

2021. júl. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! ☺️


#6 Fogadjuk hogy te meg a frusztrációdat itt gyakorin töltöd ki minden este. :) Csak mert két kérdésemre is válaszoltál, ebben biztos vagyok. A nehéz nem jelenti hogy lehetetlen. És mivel nem vagy tisztában az életemmel, a lehetőségeimmel, ilyesmit nem kellene kijelenteni. Szorgalmasnak lenni valóban nehéz. De céltudatosnak lenni cseppet sem az :)

2021. júl. 24. 01:35
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Én teljesen a 0-ról 11 hónap alatt tettem le a DELE B2 nyelvvizsgát spanyolból (ez a legnívósabb). Ja és autodidakta módon. Minden attól függ mennyi időt fordítasz a dologra és mennyire vagy kitartó, de ha igazán akarod simán meg lehet csinálni.
2021. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

én biztosan nem válaszoltam neked 2x.

3 nyelvvizsgám van, nem vagyok frusztrált.

éppen a tapasztalat mondat velem.

most te bológató kutyákat akarsz, vagy reális válaszokat?

ugyanis már a kérdésed is borzasztó naiv és idealista.

hogy minden nap és a legnagyobb szorgalommal... szép, szép, elkső blikkre bárki ezt mondja neked.

aki már megcsinált 3 nyelvvizsgát az megmondja neked, hogy ne hidd, h. ez tartható, ha nincs ebben tapasztalatod, akkor érdemes olyan munkarendet kialakítani, ami reális célok elérését teszi lehetővé, ez nem az.

2021. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
Előzőnek üzenném, hogy négy nyelvvizsgán vagyok túl készülök még kettőre és igenis teljesíthető ha jó a tanulási technikája, szorgalmas és van hozzá érzéke egy picit. Gondolom azért vagy ilyen frusztrált, mert az idegennyelvek nem az erősséged, bár olyan mondatok után, hogy "éppen a tapasztalat mondat velem" a magyar sem megy túlzottan. Hidd el, tapasztalatból beszélek, ha a kérdező eléggé motivált, akkor lehetséges, ha nem, meg se próbálja, ez tény és való, nem tagadom.
2021. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!