Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szókincs fejlesztéshez...

Angol szókincs fejlesztéshez segédanyag vagy könyv ajánlásában valaki segítene?

Figyelt kérdés

Néztem youtubeon videókat, töltöttem le pdfeket, de valahogy mindig olyan listák kerülnek a kezem alá, hogy olvasgatom, elkezdem tanulni és egyszerűen olyan szinten haszontalan szavakat tartalmaz 1-2, hogy agyvérzést kapok.


2 példa:

construction worker

independence day


Feleslegesen tudom ezt a 2 szót, mert tudom, hogy soha az életbe nem fogom használni, kivéve most...


Nagyjából egy 4-5 ezer szavas lista kéne nekem, amik tényleg gyakrabban előfordulnak az angol nyelvben, hogy letudjam magam ellenőrizni, hogy a szókincsem hol is áll és felmérjem a hiányosságaimat.


Könyv ajánlók, youtube videók, neten fellelehető segédanyagok, bármi ami szerinted hasznos lehet azt kérlek oszd meg itt, nagyon szépen köszönöm.


2021. júl. 28. 12:30
 1/9 anonim válasza:
100%
Oxford nak a könyvei elég jók
2021. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasznos az a 2 szó ;) Bár szinttől is függ.

YouTube csatornák közül English with Lucy-t javaslom, ha nem ismered.

Szókincsfejlesztő könyvet pedig pont tegnap írtam egy másik kérdéshez. Ezekre keress rá: English Vocabulary in Use, English Phrasal Verbs in Use, English Idioms in Use, English Collocations in Use.

Mindegyik könyv témakörök szerint halad és kezdő szinttől a felsőfokig vannak kötetek (beginner, intermediate, upper-intermediate, advanced). Gyakorló feladatok is vannak, ami nagyon hasznos szerintem. Neten pdf-ben mind elérhető.

2021. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szólistát nem fogsz találni, amiben csak és kizárólag olyan szavak vannak, amiket te biztosan használni fogsz az életben, hiszen attól függ milyen szituációba kerülsz, nem tudhatod előre, mire lesz szükséged. Amúgy pont a foglalkozások nevei és az ünnepek olyan nagyon alapvető témakörök, amiket illik ismerni, bármelyik középfokú nyelvkönyvben megtalálod őket. Kismillió internetes segédanyag helyett inkább egyszer ruházz be egy rendes szókincses könyvre (pl. Színes kérdések és válaszok). De ha mondjuk inkább hétköznapi frázisokat akarsz megtanulni, vegyél egy társalgási nyelvkönyvet.
2021. júl. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

erwin tschirner: angol szókincs

4000 szó

2021. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amit a 4-es ajánlott az mennyire jó , mert több helyen is láttam, csak azért mert a will-re azt írja akaraterő, de a googlefordító willpower-re adja ki ezt a szót és több ilyen is volt már. Vagy a googlefordító szavak fordításában nem a legmegbízhatóbb?
2021. aug. 5. 09:45
 6/9 A kérdező kommentje:
true - hű
2021. aug. 5. 10:04
 7/9 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem, mert nem szeretnék hülyeséget megtanulni
2021. aug. 5. 10:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Az jó. A szavaknak nemcsak 1 jelentése lehet, oda-vissza. Sokszor többféleképpen le lehet fordítani őket, szövegkörnyezettől függően, stilisztikai okból, vagy épp nyelvtanilag más kifejezés passzol jobban. (Ezért nem elég csak bemagolni a szavakat.) A google fordító nem mindig pontos, nem érzi az árnyalatokat.
2021. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nah az első fejezet feldolgozva, 292 szó lett, valahol kiírtam a párokat, hogy man-men, woman-women, valahol nem, szóval lehet nem pont annyi van amennyit kiírtam.

Viszont a 292-ből, csak 66 szót nem tudtam szóval az első fejezetre az egész jó arány szerintem. Most megpróbálom megtanulni ezeket is aztán majd haladok tovább ha lesz időm és kedvem hozzá.

Viszont el kell mondjam, hogy nagyon tetszik ez a könyv, végre azt érzem, hogy igen ha ezen végigmegyek és megtanulom akkor magabiztosabb leszek.

2021. aug. 5. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!