Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 9 éve tanulom az angolt, volt...

9 éve tanulom az angolt, volt amikor jól ment, de ma már teljesen rossz a tudásom , hogy tudom fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

4.ben kezdtem el az angolt tanulni, elég jo voltam belőle, mindig 4es,5ös, sőt általánosba a tanárom felkért több projectre, és az alapfokút is megcsináltatta velem..

9.ben mikor bekerültem a középiskolában, a vegyes tanulók miatt, mivel volt aki németet tanult, újból kezdtük az angolt, nagyon alapfokon, és gyorsan tanították, én ekkor nem fejlődtem, inkább visszaestem.. Ma már alap dolgokat tudok, mint nyelvtanilag, mint szókincsben..

Szeretnék majd külföldi felsőoktatásra menni, szeretnék jó angolt, de így nem lehet.

Mit csináljak?



2021. júl. 28. 23:28
 1/2 anonim válasza:

Rengeteg jó nyelvtanulási program van fent az interneten. Ezek közül talán a duolingo az egyik legismertebb. De sok más alkalmazás is van, ahol kitöltesz a kezdés előtt egy rövid tesztet és a saját szintedről kezdhetsz fejlődni.


Természetesen a magántanár is egy nagyon jó megoldás lehet, azonban ez sok esetben drága.


Nézz oktatójellegű videókat. Rengeteg britt vagy amerikai csinál angoltanuláshoz videókat. Kitől tudnál megtanulni jobban angolul mint egy anyanyelvűtől?


Nézz angol videókat, meséket, filmeket. A mesék azért jók mert általában könnyű a nyelvezetük. Rengeteg youtuber van, aki felkeltheti a figyelmed. (Mellesleg ez azért is jó mert megismerhetsz más kultúrákat) De a youtube tele van izgalmasabbnál izgalmasabb tartalmakkal. Ami téged érdekel, ami a hobbit azokról mindről vannak fent videók és ezekben is segíthetnek téged. Ami pedig szintén jó hogy ha a kedvenc filmed vagy sorozatod (amit vagy 1000x láttál) nézed meg angolul.


Olvashatsz könyveket is. Itt is főleg a könnyebb nyelvezetű gyerekeknek való könyveket ajánlanám.


De egy dolgot sose felejts el, nem fog az öledbe hullani a tudás. Minden nap szánj rá mondjuk fél órát, vagy akár többet hogy angolozol.


Illetve mint már mondtam tedd izgalmassá a tanulást úgy, hogy angolul jutsz hozzá olyan információkhoz, amik magyarul is érdekelnének.:)

2021. júl. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elkezdem amiket írtál.
2021. júl. 29. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!