Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Annyira zavar, hogy nem tudok...

Annyira zavar, hogy nem tudok sok mindent gyorsan megtanulni, hogy inkább nem is tanulok?

Figyelt kérdés
Nyelveket szeretnék tanulni, és úgy érzem, hogy semmire nem haladok és így tényleg nem is tanulok semmit. Mit csinaljak, hogy motivaljam magam?

2021. júl. 31. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Hogy tanulsz? Tanárral, tanfolyamon, önállóan? Kell egy rendszer, hogy ha épp nincs belső motivációd ("kedved"), önfegyelemmel akkor is tudj haladni.
2021. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Azért az sem árt ha van valami érzelmi kapcsolatod a nyelvvel, tehát valami okból érdekel is a nyelv amit tanulsz és nem csak haszonért vagy kötelezettségből tanulod.
2021. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szeretném tanulni. A németet már több, mint 10 éve tanulom iskolában, de eddig nem nagyon érdekelt. Most kezdtem el észrevenni, hogy bár nem nagyon tanultam, azért ennyi idő alatt ragadt rám egy kis tudás és elég sok mindent megértek németül és el is tudok mondani pár dolgot. Erre úgy jöttem rá, hogy pár hétig olyan helyen dolgoztam, ahol szinte folyamatosan hallottam. Így, hogy látom, hogy sikerülhet megtanulni, már akarom is, akarok olyan jó lenni belőle, hogy tényleg szinte mindent megértsek és én is el tudjam mondani, amit akarok.

Olaszt pedig pár hónapja kezdtem tanulni. Egy pár mondatot össze tudok rakni, de szerintem semmilyen szöveget nem tudnék lefordítani. Gyönyörűnek tartom a nyelvet. Tervezem, hogy majd ha lesz elég pénzem és nem kell folyamatosan dolgozni járnom, vagy akár nyugdíjas koromban majd egy tengerparti házban fogok élni. Úgyhogy ahhoz is van motivációm, szeretném tanulni. De nem nagyon veszem észre a fejlődést. És azt sem tudom, hogy hogy tanulhatnám. Eddig Duolingo-t használtam, de azzal nagyon lassan lehet haladni. De amúgy nem rosz.

Egyébként angolul tudok már, van egy felsőfokú nyelvvizsgám.

2021. júl. 31. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Duolingo-t inkább hanyagolt. Nem ér semmit, próbáltam már japán nyelvvel kíváncsiságból, hogy milyen és tele van hibákkal. Gondolom más nyelveknél sem hibátlan.
2021. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Duolingóból is ragad az emberre valami, de inkább vegyél el nyelvkönyvet.
2021. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ragadni ragad, de nem biztos, hogy jó is ami rád ragad belőle. Sok a hibás hang forrás benne, meg a hibás válasz. Egy könyv tényleg hasznosabb.
2021. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!