Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel, hogyan...

Milyen módszerrel, hogyan tanultad meg gyorsan a hiragana és katakana japán írást?

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a "Jövő héten ebből ZH-t írunk, akinek nem sikerül, az kereshet magának másik szakot." módszerrel tanultam meg egy hét alatt. 😅
2021. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyakorlással.
2021. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Módszered lefelejtetted, de amúgy ez is egy jó motíváló tényező. Én hobbi szinten, önerőből, kevés szabadidő mellett tanulom. Az a baj, hogy szeretnék már a nyelvre komolyabban rámenni, de a könyv kéri, hogy tudjam a hiraganát és katakanat is, de olyan lassan haladok, hogy megőrülök ezzel a füzetbe írogatós módszerrel. Hiragana azért már kb 80%-ra letudva, de túl sok időt vett igénybe és szeretnék gyorsabb hatékonyabb módszert a kevés szabadidőm miatt. Gondoltam hátha tud valaki jó tanacsot adni.
2021. aug. 1. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha kevés szabadidőd van, akkor érthető, hogy lassan haladsz.

Nem tudom, hogy pontosan mit takar a "füzetbe írogatós módszer", de megpróbálhatsz magyar szavakat vagy egész mondatokat átírni hiraganával - a lényeg, hogy ne ugyanazt a karaktert írd le nyolcvanszor egymás után, hanem variáld őket (nyilván ha tudsz japán szavakat, az még jobb :))

2021. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, vagy ott a Minna no Nihongo első kötete. Én abból tanultam, bár nekem a full japán volt meg. Ott az elején nekem volt egy hiragana és katakana táblázat is. Plusz utána ugye a leckék. Az első könyv nem nehéz, van hozzá munkafüzet és mi kaptunk japán-angol szótárat is a leckékhez. Ez annak volt sz*r, aki angolul sem tudott. Meg kell mondjam, nem itthon tanultam japánul.
2021. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2 nap alatt meglehet tanulni, ha nagyon akarod.

De amit fentebb írtak az tényleg, jó ha japán szavakat írsz le vele tollal papírra. A legjobb ha hétvégén egész napokat rá fordítasz és csak erre fókuszálsz.

2021. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Akarat kérdése is, és persze nyelvérzék. ^^

Ha nagyon akarod 'minden' sikerülhet, azaz akár 2-3 nap alatt is megtanulhatod. :D

Meg kell találd a megfelelő módszert magadnak.

✓ Szerintem az is jó ha fogod 'a' hangot és végig írsz japánul egy sort belőle egy füzetbe, próbáld meg memorizálni.

✓ Nézz esetleg meg weboldalakat, videókat a gyakorlásra. :D (Webek:ToFuGo, Realkana)

(Tankönyvek: Genki, Dekiru)

(Videók (magyarul): Japán nyelvleckék,Györkei Máténak vannak jó összefoglaló videói)

(Videók: (angolul): Japanese Ammo with Misa,Miku Real Japanese, Akane, Kosenda)

✓ Írd le őket sokszor és közbe mondd ki a hangot, hogy halld is azt!

✓ Próbáld meg őket valamilyen képekhez kötni.

✓ Illetve foglald őket szavakba, mondatokba lehet úgy könnyebb számodra. ^^

✓ Olvass esetleg híreket,mangákat amik érdekelnek.:3

(Hírek: NHK EASY)

(Mangák: Yotsubato!,Kuma Kuma Kuma Bear light novel)

•Először mindenképpen a hiraganával kezdenék tanulni, utána jöhet a katakana és végül a kanji (az írásjelek közül).

Ezután gyakorold ezeket,fejleszd a szókincsedet, szótárazz, ha van új szó és tanuld meg a nyelvtani részét is! :D

•Sok szerencsét szeretnék kívánni és jó tanulást,sok kitartást!<33

(Ha valamit rosszul írtam elnézést kérek! Illetve remélem érthető és követhető!^_^)

2022. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!