Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek hogy hogy jöjjön...

Tippek hogy hogy jöjjön vissza a nyelv?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 15 evesen lett meg a középfokú német nyelvizsgám. Azóta viszont nem használom. Hogyan tudnám vissza hozni azt a tudást, ami a vizsga előtt volt?

2021. aug. 3. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Olvass sokat, és nézz a youtube-on olyan sorozatokat, egyszerűbb filmeket, amiket megértesz.
2021. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menni fog, ne aggódj! Én 17 évesen szereztem középfokú nyelvvizsgát németből, és 27 évesen álltam munkába Németországban - úgy, hogy a 10 év alatt nem használtam a nyelvet egyáltalán. A siker kulcsa, hogy megtudd, milyen alkatod van a tanuláshoz. Nekem az jött be, hogy vettem egy szószedetet a leggyakoribb 2500 szóval/kifejezéssel, mellé pedig egy nyelvtani összefoglalót. Csodát tett velem ez a módszer. Vannak, akiknek a csoportos munka tanárral a nyerő módszer, vagy német filmek nêzése éjjel-nappal. Gondold végig, a te alkatodnak melyik módszer a legjobb.

Sok sikert kívánok neked!:)

2021. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Költözz ki
2021. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy elkezded újra napi szinten használni a nyelvet, mondjuk minden nap 45 percen át, mintha újra bejárnál az órákra (amit a legnagyobb hülyeség volt abbahagyni - ezt csak azoknak, akik előrehozott érettségiben gondolkodnak...), és legyen benne minden: olvasás, hallott szöveg értése, írás, beszéd, nyelvtanos feladatok, tesztek - vagyis legjobb, ha valami tankönyvet használsz sorvezetőnek, mondjuk B1 szintűt, abba majd egyre jobban belerázódsz, ha az elején esetleg még nehezebb is lesz: szépen végigcsinálod hanganyaggal mindennel együtt (szerezz hozzá megoldókulcsot is, meg mindent, amit lehet). Emellett még ezeken az "órákon" kívül is minél többet használd bármire a nyelvet, amihez kedved szottyan: filmek, német nyelvű játék, fórumozás, akármi.
2021. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!