Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskolában második nyelvké...

Középiskolában második nyelvként melyik nyelvet lehetne hasznos tanulni?

Figyelt kérdés

Van spanyol, francia, olasz, német és orosz nyelv.

Ezek közül melyik nyelvet lehet könnyen megtanulni és sokra vinni?

Írhattok tapasztalatokat is.

A válaszokat előre köszönöm!



2021. aug. 4. 06:15
1 2
 1/17 molnarmarcell21 ***** válasza:
88%
Egyértelműen a német a leghasznosabb Magyarországon.
2021. aug. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Ezen gondolkozni sem kell : német
2021. aug. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is a német, de azt tanuld amelyik a legjobban érdekel, ugyanis én is kiválasztottam egy nyelvet, majd rájöttem 2 év után, hogy nem is érdekel. Másfél évem volt, elkezdtem egy másikat tanulni, minden energiámat belefektettem, de megérte, felvettek ebbe az országba egyetemre:)
2021. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

A németet tudod leginkább haszonsítani.


De angol mellé az olasz könnyű (állítólag) és abból meg (szintén állítólag) könnyű megtanulni spanyolul.


Mondjuk én gyakorlatban azt tapasztalom, hogy német nyelvterületen jól beszélnek angolul, de a latin nyelveket beszélők nem szeretnek más nyelven megszólalni, még ha tudnak is.


Szóval német, vagy olasz. Olasz, vagy német.

2021. aug. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
86%
Egyértelmű német
2021. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy mi a cél. Ha itthon akarsz maradni, és itt hasznosítani a nyelvtudást, akkor egyértelműen német. Ha meg külföldre szeretnél menni, akkor meg már tudnod kellene, hogy milyen irányba fogsz menni, az alapján lehet nyelvet választani. (Nekem a 2. nyelvem az orosz volt, mert tudtam, hogyha megyek, akkor csakis keleti irányba fogok. És jól is jött, egyetem után kapásból kimentem Oroszországba.)
2021. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Ne azt válaszd, amelyik hasznos, hanem amelyik tetszik. Ez a kettő nem feltétlenül ugyanaz és semmi értelme úgy nyelvet tanulni, ha nincsen hozzá motivációd, nem tetszik, nem szereted stb., mert az kínkeserves.
2021. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Német
2021. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

1. Német

2. Francia

3. Spanyol, olasz – szép nyelvek, de nem túl hasznosak a mi térségünkben.


A fentiek közül a spanyol kivételével mindegyiket tanultam.

2021. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Német
2021. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!