Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskolában második nyelvké...

Középiskolában második nyelvként melyik nyelvet lehetne hasznos tanulni?

Figyelt kérdés

Van spanyol, francia, olasz, német és orosz nyelv.

Ezek közül melyik nyelvet lehet könnyen megtanulni és sokra vinni?

Írhattok tapasztalatokat is.

A válaszokat előre köszönöm!



2021. aug. 4. 06:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg a némettel mennél legtöbbre, de szerintem a spanyolt és olaszt könnyebb megtanulni.


De amúgy arra menj, amihez van is kedved. Most hiába a német lenne a hasznos, de ha arra jelentkezel, és amúgy be se jön a nyelv, nincs is kedved tanulni, akkor értelmetlen. Akkor már többet érsz avval, ha egy kevésbé hasznos nyelvet választasz, ami jobban tetszik.

2021. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kozepiskolaban, masodik nyelvkent nem sokat fogsz megtanulni a kivalasztott nyelvbol. Azt valaszd amit onszorgalombol is tanulnal.
2021. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván orosz
2021. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Az a hasznos amit megtanulsz. Nálam angol-olasz párosítás volt és nem bántam meg.
2021. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
Én a spanyolnak és az olasznak nem látom túl sok értelmét, de nem nem akarok senkit megbántani. A francia és a német az angol mellett az Európai Unió hivatalos nyelve. Az angolon túl a francia a diplomácia nyelve. Mivel számos német nagyvállalat van Magyarországon a német is hasznos. Szerintem az oroszt sem kell lebecsülni, sokan úgy gondolkodnak, hogy egy nyugati nyelv mellett egy keletit is tanulnak.
2021. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%
német vagy a francia!
2021. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a némettel és a spanyollal van tapasztalatom, ezeket tanultam én is és ezeket beszélem (meg az angolt). Olaszt ugyan nem tanultam, de majd akarok és mivel nagyon hasonlít a spanyolra, ezért sok mindent megértek, illetve régen anyukám is tanult olaszul, így egy pici fogalmam arról is van. Szerintem kb egy nehézségi szinten lehet a spanyollal, csak mindegyikben más a kicsit nehezebb és más a kicsit könnyebb.


Sokan azt mondják, hogy a spanyol könnyű, én azért ezzel annyira nem értek egyet. Nem a világon a legnehezebb nyelv, meg lehet tanulni simán, de azért annyira pofon egyszerűnek nem mondanám, mint ahogy sokan beállítják. Én kb egy nehéznek érzem a némettel, csak más benne a nehézség. Mindkét nyelvben van ragozás, de a spanyolban jobban. A németben viszont 3 nem van (der, die, das) és ha ezeket nem tudod, akkor nem tudsz nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni. Ugyan vannak szabályok, hogy mikor nőnemű egy szó, mikor hímnemű stb., de mindig úgy kell kiírni a szótárba az új szót, hogy mellé írod a névelőt. A többesszám sem olyan egyszerű az elején. A spanyolban csak két nem van (la, el) és pár kivételtől eltekintve, ha az ember megtanulja az első pár órán, hogy melyik végződés milyen nemet jelöl, onnantól kezdve ez nem okoz problémát, ez olyan automatikus, legalábbis nálam. A kiejtés szerintem mindkét nyelvben könnyű. A németben elég kevés igeidő van, még kevesebb, amit a mindennapi élő beszédben használnak, a spanyolban kb. annyi igeidő van, mint az angolban vagy kicsit több (pontosan nem tudom mennyi), ilyen szempontból nehezebb, illetve a kötőmódról meg a rengeteg rendhagyó igéről nem is beszélve. Viszont előny, hogy ha tudsz angolul, az azért segít egy kicsit, mert ugyan nem egy nyelvcsalád, de sok hasonlóság van az angol és a spanyol között, kicsit a nyelvtanban is és sok a hasonló szó, mivel az angolban sok latin eredetű szó van.

Szerintem a spanyol (vagy akár az olasz) sokkal szebb és dallamosabb, a német meg csúnya, de ez egyéni ízlés kérdése.


Mégis a németet ajánlanám, ha nem vagy nagyon ellene, mert szerintem Magyarországon és Európában az angol után az a leghasznosabb. Vagy esetleg a franciát, ha a németet nagyon nem akarod és nincs olyan nyelv, ami kifejezetten tetszik és meg akarod tanulni, hanem mindegy. A második nyelvem nekem is a német volt, utána kezdtem csak a spanyolt.

2021. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!