Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem olaszul tanulni, de...

Elkezdtem olaszul tanulni, de már nincs annyira kedvem hozzá, mostmár oroszul szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja tanulok olaszul és tök jól is ment egy hónappal ezelőttig, amikor is nem lett időm semmire. Dolgoztam és tényleg, örültem, ha volt időm kialudni magam. Mostmár megont lenne időm, de már nem annyira érzem a motivációt. Akkor duolingo-n volt 100 valamennyi streakem, néztem olasz sorozatot, filmeket, azon járt folyton az agyam, hogy majd ki fogok menni Olaszországba, folyton Mäneskint és más olasz zenéket hallgattam, teljesen motivált voltam. Mostanra ez sajnos eltűnt, és most az orosz érdekelne.

Próbáljam visszahozni azt a motivációt, nézzek egy csomó olasz tartalmat? Vagy inkább hagyjam kicsit, ne erőltessem és próbáljam meg az oroszt? Vagy próbáljam meg azt, hogy most az oroszra koncentrálok, de megpróbálom az olaszt is tartani kicsit, kevesebbet, de abból is tanulni?

Szeretnék majd több nyelvet tudni. Angolból már van egy felsőfokú nyelvvizsgám. Most leszek 12.-es és németből emeltezni szeretnék. Németből már vagyok olyan szinten, hogy tudjak mellette mást tanulni. Csak azt nem tudom, hogy melyiket, vagy hogy bírnám-e egyszerre a kettőt tanulni mellette.



2021. aug. 4. 13:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#6: egy idegen nyelvet elég jól, még ha én mondom is. :D Mert ahhoz volt Motivác. Így aztán tudom, miről beszélek.
2021. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Majd a ruszkihoz sem lesz kedved. 😂
2021. okt. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!