Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg Németül?

Hogyan tanuljak meg Németül?

Figyelt kérdés
Magamtól tanulok, suliba anno nem sok lehetőségem volt rá, magántanár off mert csóró vagyok, csinalok egy online kurzust, az egész jó, de úgy érzem, nem elég? Valaki tudna adni pár tanácsot, vagy esetleg pontokba szedné, hogy hogyan szerezzek legalább minimálisan használható nyelvtudast? Ergo ilyen kis "útvonalterv" kéne, ami mentén tudnék haladni a tanulással. Köszönöm!
2021. aug. 5. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Én a nyelvtanulást alapvetően két részre szoktam osztani: nyelvtanra és szókincsbővítésre. Ha németből B2 szintet szeretnél elérni inkább a szókincsre és kifejejezés-tanulásra fektess nagyobb hangsúlyt. Nyelvtanból elég lesz az alap pl. :igeragozás, a négy eset, prepozíciók, birtokos névmások, szenvedő szerkezet, mód beli segédigék stb. Ezekhez érdemes beszerezni egy nyelvkönyvet. Most már németből is lehet olyan magazinokat kapni, amelyekben cikkek vannak különböző nyelvi nehézségi szinteken, és ezek ki vannak szótárazva. Hasznos egy ilyen magazint (pl.: Minden nap németül) megvenni, mert biztos hogy nem megy félre a fordítás. Elolvasol egy cikket, és megtanulsz belőle szószerkezeteket és mondatokat. Ahhoz hogy a szavak jelentése rögzüljön naponta (kb. 4-5 napon keresztül) egyszer vagy kétszer olvasd el ugyanazt a szöveget és fordítsd le. Ha kezdő vagy, akkor a hallgatás vagy videónézést én a végére hagynám mert ahhoz kell egy alapszókincs.

Remélem tudtam segíteni!

2021. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. aug. 6. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:

maklári tamás nyelvtankönyveit szerezd be, van bennük feladatlap is, és nasgyon jól elmagyarázza a nyefit

erwin tschirner német szókincs c. könyvét

és scheibl györgy könyveit


iratkozz be könyvtárba, ingyen hozzájutsz ezekhez, én is onnan vettem ki.


youtube-on is sok videó van,írd be, hogy deutsch lernen, vagy német nyelv


kis darabokban tanuld, pl.: mi a különbség a setzen, sitzen, és a sich setzen között?


mi a konjunktiv I. és II.?


oldjál meg minél több feladatot.


a tschirner könyv azért jó, mert 4000 szót tartalmaz, és mindegyikkel van példamondat.


az 1000 kértdés, 1000 válasz c. könyvet is szerezd be.


hát, én felsőfok előtt állok, nagyon szeretem a németet.


Viel

2021. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viel Glück! ez lemaradt
2021. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!