Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem segíteni német...

Tudnátok nekem segíteni német C1-ben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végső elkeseredésemben írok most itt nektek. Szeptember közepén lenne egy német C1 komplex nyelvvizsgám, de már totál tanácstalan vagyok mit is tehetnék még.

A helyzet az igazából az, hogy hónapok óta keményen, napi szinten készülök erre a vizsgára. Mióta nincs suli azóta a napi 3-4 óra is megvan. Abszolult motivált voltam és tényleg hatékony tanulás folyt. A nyelvtanokat egy nyelvtani könyvvel gyakoroltam be a tételeket pedig az 1000 kérdés és válasz c. könyvvel tanultam, néztem át. Természetesen az idegen szavakat egyből kiírtam és tanultam. Próba feladatlapokat is csináltam úgy 2-3 hónapja. Azok olyan 50-60% körül sikeredtek. Most volt lehetőségem egy online próbanyelvvizsgára, amit meg is csináltam. Katasztrofális lett. Jó ha az összesszégében lett 40°%.

Mit csinálok rosszul? Minek tanultam eddig, ha semmi de tényleg semmi eredménye.

Min javíthatok? Mivel tudnám ezt még javítani. Egy hónapom van már csak. Totál reménytelen vagyok már, sehogy se lesz jó?



2021. aug. 9. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd ki a próbavizsga eredményét, hátha nem lett olyan rossz.

Egyébként azt ajánlom, hogy az 1000 kérdés 1000 válasz könyvön túl más német nyelvű szövegeket is olvass, mivel szerintem a könyv nem fed le minden témát, amik előfordulnak a nyelvvizsgán. Ezenkívül nézz sok videót és hallgass rádiót.

Ha nincs kivel beszélni, akkor beszélgess magadban, találj ki szituációkat, vagy ha másokat hallasz beszélni, próbáld meg magadban lefordítani, így ha olyan kifejezésbe botlasz, amit nem tudsz, akkor annak utána tudsz nézni és így is fejlődsz.

Nekem ezek váltak be.

2021. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Van már B2 nyelvvizsgád? Ezt azért kérdezem, mert amiket írsz (nyelvtan begyakorlása, szótanulás), azokon már túl kellene lenni, ha C1-re készülsz. Biztos alapokra kell építeni.

Én megvettem egy nyelvvizsgafeladatos könyvet (Goethe) gyakorlásnak, és tanárhoz jártam kb. 3 hónapig. Az elején hamar fény derült a hiányosságokra, azokban is segített, és főleg beszéltünk (aktuális témákról vitáztunk, német híreket olvastam, ilyesmi) meg esszéket írtam neki, ő kijavította.

2021. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A B2-es nyelvvizsgám az egy 92%-os emelt érettségivel lett "megcsinálva". Tehát az alapok megvannak. A c1-es nyelvtanokat gyakorltam be stb...

A próba nyelvvizsga eredménye már megvan, ezért is vagyok ennyire elkeseredve. Egyedül a levélírás az, amit nem tudok még. A hallás értés siralmas nagyon, szerinet az százalékban olyan 15-20 % lenne. A feladatlap meg 43%. Ilyen rosszakat sosem írtam.

Az a gond, hogy annak a nyelvvizsgának nincs C1-es könyve, amelyet választottam.

Köszönöm Nektek azért! :)

2021. aug. 9. 17:16
 4/15 anonim ***** válasza:

nyelvtant milyen önyvből tanulod?


maklári tamás, scheibl györgy?

2021. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy a nyelvtant gyakorlod és a témákat. Hallgatást mennyit gyakorlod? Nem csak arra gondolok, hogy leülsz és megoldod a feladatlapot, hanem a tényleges hallgatásra. Rádió, podcast, tv stb. A C1 már nem csak a könyv begyakorlásáról szól, hanem a valódi nyelvről is. (Tv, rádió, újságok, ha van német ismerős akkor vele beszélgetés stb.)
2021. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

akkor reménykedjünk benne, hogy olyan évben érettségiztél, ahol valóban megfelelő szintű feladatok voltak... nem akarlak elkeseríteni, de nekem nem úgy tűnik. a b2-c1 között a legnagyobb különbség már a tematikában van, nagyon kevés valódi "c1es" nyelvtan létezik, inkább formaságok, érvelő esszék, wissenschahftliche arbeitok (nem tudom rá a magyar szót bocsi) szókincse, kifejezései.

keress egy tanárt, és gyakorold ezerrel az írásokat, olvass mindennap német újságokat, folyóiratokat, és rengeteg-rengeteg podcast, film, sorozat, tv, rádió, szigorúan német felirat nélkül! (plusz tanároknak általában vannak plusz feladatlapjai adott nyelvvizsgákhoz, vagy tudják, melyik könyvben vannak a megfelelő stílusú feladatok)

2021. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Easy germant nézz, ha esetleg még nem ismered! Van podcastjuk is, vagy 200 résszel, mindenféle témát érintve.
2021. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Még az italkit tudom ajánlani, az anyanyelvűek kijavítják a fogalmazásaid ;)
2021. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
+ nálunk a könyvtárban van egy csomó újság, német szómagyarázattal, iratkozz be ha még nem tetted!
2021. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sajnos visszakaptam a levelem eredményét is. Nem lett meg abban sem a teljesítési határt (40%)

Nem tudom mi történhetett velem, ennyire rosszakat sosem értem. Totál el vagyok keseredve. Nem is megyek már nyelvvizsgázni inkább, csak kidobnám a pénz és elrontanám. Sajnálom, hogy az egész nyaram a "semmire" ment el.

2021. aug. 14. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!