Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban a kérdésnél...

Az angolban a kérdésnél szórendcsere van de már többször is láttam olyat hogy valaki Do vagy szórendcsere nélkül kérdezett. Valaki elmagyarázná hogy mi van?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha volna valami példamondat a problémára. Mert így sok minden lehet a válasz.
2021. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Főleg mert nem minden kérdés kötelező eleme a "Do", szórend felcserélés meg csak akkor történik, ha van a mondatban olyan szó amit fel szokás cserélni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy hibás nyelvtan is képbe jöhet, meg az angol sem 100%-ig egységes nyelv az anyanyelviek nagy szóródása miatt.
2021. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szleng nyelvréteg. barátok között, kevésbé hivatalos helyen megszokott- angol elég laza nyelv. nyilván az élőbeszédben a hangsúllyal is lehet kérdést kifejezni, de egy olyan helyen, ahol hivatalos ügyben van az ember, vagy ahol meg kell mutatnia, hogy tud angolul, alap dolog, hogy a formalitás miatt is a kötött nyelvtani szabályokat alkalmazza. természetes, egy angol órán is meg kell mutatni, hogy ismered a kérdezés angol nyelvtani szabályait, de ha kimész New York ba és egy eladótól, kijelentő szórenddel, segédige nélkül, kérdőszórenddel kérdezel, akkor nem fog visszakérdezni, hogy nem érti, és mondd el megint
2021. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*kérdőhangsúllyal, (nem kérdő szórenddel)
2021. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az olyanokra gondolsz, mint a "you okay?", akkor az is kérdő szórend, csak el vagy hagyva belőle egy szó (a kihagyás minden nyelvben eleme az élőbeszédnek). ARE you okay?
2021. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem az embedded questionre gondol a kérdező.

Ha alárendelt mellékmondatban van a kérdés, akkor nincsen kérdő szórend.

Pl Megkérdezhetem hova mész? = May I ask where you are going?

Nem tudom, mikor érek oda.= I don't know when I am arriving.

2021. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6


Az első mondatodban igazából van kérdő szórend - MAY I ask. Emiatt változik a mondat második fele.


A második pedig semmilyen formában nem kérdés. A when itt kötőszó, nem kérdőszó.

2021. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

igen, az első mondatban az első tagmondatban van, viszont a másodikban nincs kérdő szórend. Értelmileg ugyanis a where you are going a kérdés, az, amire kíváncsiak vagyunk.


abban az esetben, ha feltesznek egy ilyen (gyakori kérdéses) kérdés, fentáll az a lehetőség, hogy beleesnek abba a hibába, hogy összekeverik a kötőszókat a kérdőszókkal, ahogyan írtad is.

amikor olvastam a kérdést, egyől arra gondoltam,hogy lehet, hogy ebbe kaavrodott bele az eredeti kérdező, ezért írtam le, természetesen tudom, hogy nem kérdést fogalmaz meg a második példaként hozott mondat. :)

2022. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!