Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az érettségin nem sikerült...

Ha az érettségin nem sikerült az angol, nyelvvizsgával letehetem?

Figyelt kérdés

Pár éve érettségiztem és ott sajnos nem sikerült az angol.. Fontos volt hogy munkába álljak így nem tudtam vele foglalkozni most viszont szeretnék.

Ha egy nyelvtanfolyamot elvégzek az is elég? Érettségit szeretnék kapni, nem tudom hogy működik.



2021. aug. 11. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben az irányban nem működik. De a nyelvvizsga ára nem sokkal olcsóbb, mint az érettségi. Ha csinálsz egy emelt angolt, akkor lesz érettségid is meg nyelvvizsgára is (ha minimum 60%-os lesz).

Ha csak érettségi kell, akkor középszintűt tegyél, mert az emelt nagy ugrás.


Sok sikert!

2021. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még mindig nem nagyon világos

Nagyon butának tűnök 😂

Ha csinálok egy sima középszintű vizsgát azzal pedig bemegyek a volt iskolámba?! Vagy nem tudom hova..

Akkor megadják? Vagy kell ott is vizsga?

2021. aug. 11. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az érettségi a cél, akkor érettségizni kell. Nem lehet semmivel kiváltani, jelentkezni kell az egyik őszi vagy tavaszi érettségire.

Az első válaszoló azt írta, hogy ha esetleg nyelvvizsga miatt lenne fontos, akkor célszerű emelt érettségit csinálni, mivel azért (ha jól emlékszem 60% fölött) jár egy középfokú nyelvvizsga. De ez fordítva nem működik, az érettségit nem tudod kiváltani semmivel.

2021. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen😊😊
2021. aug. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!