Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell emeltszintű nyelv érettsé...

Kell emeltszintű nyelv érettségi közgáz vagy pénzügyi számviteli egyetemhez (corvinus)?

Figyelt kérdés
Közgázt vettem fel faktban a gimnáziumban. már van egy B2-es komplex középfokúm angolból (euró). Elég lesz az nekem, vagy kell emeltszintű angolból hogy felvegyenek a fentiekre?
2010. aug. 29. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább matekból
2010. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt középszinten vettem fel :D de amugy közgázból emeltezni fogok
2010. aug. 29. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha emelt szintű érettségit teszel nyelvből, akkor a nyelvvizsgáért nem kapsz pluszpontot.

Ha extrakiváló lesz az emelt közgáz és a másik felvételi tárgyból az érettségid (értsd: mindkettő 90% felett), plusz a nyelvviszga pluszpontja, akkor talán talán talán, de nagyon necces. Legjobb lenne egy második nylevvizsga is (a diplomához amúgyis kettő kell).

2010. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha pénzügyi és számviteli egyetemnél a BGF-PSZFK-ra gondolsz, ott a nyelv, mint tantárgy felvételéhez kell egy közép C, majd a diplomához egy szakmai közép C.

Felvételinél sajna nem tudom, hogy mire kapsz pontot, már régen felvételiztem és még az előző rendszerben érettségiztem.

2010. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! egyébként németből is le akarom rakni a középfokút!
2010. szept. 1. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!