Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű nyelv érettségi...

Emelt szintű nyelv érettségi = nyelvvizsga? Többi lent.

Figyelt kérdés
5 éve érettségiztem közép szinten angolból. Szeretnék nyelvvizsgát... Érdemes elmenni emelt szintre érettségizni? Anno volt olyan, hogy ha 60% felett van az emelt, akkor az = egy közép fokú nyelvvizsgával. Most is van ilyen? Ha igen mennyire nehéz? Ezt választanátok vagy inkább sima nyelvvizsga? Esetleg árat tudtok?Köszönöm.
2011. máj. 2. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen, kb. egy középfokú nyelvvizsgaszintű lehet az érettségi. Én októberben fogom letenni előrehozottnak.

A nyelvvizsga talán azért jobb, mert abban van olyan, amit nemzetközileg elfogadnak.

2011. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ez működik. 60% felett van egy középfokúd.

Ha azon gondolkozol, hogy valaha esetleg olyan helyre mégy, ahová kérik a emelt szintet, akkor mindenképpen azt csináld meg.

Szerintem az emelt szintűt kicsit könnyebb megcsinálni, mint egy nyelvvizsgát, de ez attól függ, kinek milyen feladatok jönnek be inkább.

Ára az kábé ugyanannyi, mint egy átlag nyelvvizsgának 22 ezer körül van.

2011. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még egy: Ha felmégy az Oktatási Minisztérium (vagy most fogalmam sincs hogy hívják)honlapjára, ott rajta van az előző évek összes érettségije. Meg tudod nézni, mennyire nehéz.
2011. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még lehetne egy kérdésem? Ez ezek szerint nemzetközileg nem elfogadott?Köszi:)
2011. máj. 3. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem az sajnos.
2011. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ezen en is sokat gondolkodtam mikor erettsegi elott jartam.

sztem megeri a kozepfoku nyelvvizsga + a kozepszintu erettsegi

kiveve ha 80% vagy afeletti emeltszintu erettsegit tudsz teljesiteni

2011. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!