Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan ország, ahol különös...

Van olyan ország, ahol különösen szeretik a magyar nyelvet, a hangzását, érdekesnek találják, esetleg szívesen tanulják, akár hobbiként is vagy tényleg ennyire kihalóban a magyar nyelv szeretete, tisztelete?

Figyelt kérdés

2021. aug. 12. 17:01
 1/10 anonim válasza:
83%
Magyarország!
2021. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelvet csak hobbiból szokták tanulni nincs semmi haszna. Vannak Magyarországról világháború és 56 után elmenekült magyarok leszármazottjai főleg Ausztráliában vagy Dél-amerikában akik csoportosan tanulják fiatal felnőttként a szüleik anyanyelvét a magyart, de ők sincsenek túl sokan.

Ezentúl nagyobb külföldi egyetemeken ahol kötelező felvenni egy plusz nyelvet többen valamilyen oknál fogva talán kihívás miatt a magyart választják, ők is csoportosan tanulnak.

És persze a határon túli magyarok ahol annyira kikopott a magyar identitás, hogy az anyanyelvük már nem magyar, de ezen változtatni akarnak.

2021. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Talan Romániában, Szlovákiában és Szerbiában van benne a magyar a TOP10-es listában,ha a tanult nyelveket nézzük.(Vagy a TOP5-ös listában,nem tudom.)
2021. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A japánokról hallom általában ezt, hogy iskolákban, óvodákban tanítanak magyar dalokat a gyerekeknek, több városban is van Petőfi szobor (és ismerik is alakját), valamint elviekben ők valahol valamilyen úton-módon mintha rokon népnek is tartanak minket. Passz. Ezeket innen-onnan olvasgattam angol fórumokon. Elviekben valahol hasonlít a két nyelv, de már nem tudom pontosan, hogy a hangsúlyra, hanglejtésre, vagy mire lett ez értve - mivel én magam nem véltem hasonlóságot felfedezni.


Egy lengyel lányt tudok még youtube-on, aki magyarul készíti a legtöbb videóját, hiszen így akarja gyakorolni a nyelvet.


Én úgy tudom, hogy a legtöbb ember, aki a magyar nyelvet tanulja, az vagy valamilyen nyelvészeti szakra jár (ugye ők eleve a nyelvek szerelmesei, és az tagadhatatlan, hogy a magyar az olyan kis kakkuktojás, főleg itt Európában) és úgy, vagy esetleg idejár egyetemre, és az egyetemen vesz részt magyar nyelv fakultáción (mert érdekli, vagy mert úgy érzi, jól jönne pár dolog a hétköznapokban).


Utóbbi tök aranyos, találok e célból készült angol-magyar quizleteket :)

2021. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Lambéria
2021. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

#4

"valamint elviekben ők valahol valamilyen úton-módon mintha rokon népnek is tartanak minket"

Te kevered japánt kínával. Kínában gondolják, hogy volt Hun származású uralkodói dinasztiájuk is és ez által szegről végről rokonságot is gondolnak. Meg kínában van nagy Petőfi szeretet, az is főleg azért mert Forradalmárként tanítják az iskolákban. Ezért is van, hogy a legtöbb kínai bárhol random elszaval egy Petőfi verset kínaiul. (meg egy színész két fiát Budát és Pestet se felejtsük el, akik közül valamelyik egy ismert humorista. És nem viccelek, ezek valós személyek.)


"Elviekben valahol hasonlít a két nyelv"

Nyelvtanban és szórendben tényleg van hasonlóság.

2021. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Huu 6-os köszi, lehet tényleg megkavarodtam... Habár most is tartom, hogy a japánok is :D


Mindegy, a legtöbb úgy is ilyen szóbeszéd, szerintem minden országban vannak rajongói, mindenféle országnak, népnek :)


Pl a kínaiaktól nem hallottam a rokonságot, csak a Petőfi-kultuszt, viszont japánoktók a rokonságot igen (furcsálltam is, mert igen, a kínaiakból kinézném, belőlük nem), és elviekben az MTA nem akar közreműködni velük.


Nekem végülis mindegy, mindkét konyha érdekel, habár a japán mint nép sokkal szimpatikusabb :)

2021. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a nyelv szeretete/tisztelete van kihalóban, csak egyrészt Magyarországon kívül nem nagyon lehet hasznát venni a nyelvnek, másrészt a világ egyik legnehezebb nyelve, így akinek nincsen vele semmi célja, az nem feltétlenül fog elkezdeni magyarul tanulni, még hobbiból se.
2021. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap voltam az Ősök napján (ami 2 évente Kurultaj), itt volt egy szép plakát, hogy a hun-türk/ turáni népek aláírtak egy testvéri nyilatkozatot, ott ezen népek voltak felsorolva:

magyar, madjar, kazak, üzbég, török, azeri, ujgur, kirgiz, baskír, csuvas, bolgár, tatár, türkmén, karakalpak, burját, nogáj, gagauz, karacsáj, szaha (jakut), koreai és japán.


Na most, hogy a japánok hogy jönnek a sztyeppei népekhez, nem tudom (igaz, azt sem tudom, hogy mi az ő eredetük, de mint szigetország nem feltételezném ezt róluk), de felsorolásra kerültek, tehát olyan nagy hülyeséget nem mondtam. :)

Persze simán lehet, hogy mind a kínaiak, mind a japánok között találunk "testvéreket".


A törököket meg kihagytam, az instagrammon követek "térképeseket" (akik mindenféle témában készítenek térképeket, pl kutya/cica népszerbb e az adott európai országokban) és ott nagyon sok a török kommentelő, aki sorba rakja a magyar és török zászló után a szíveket, sok olyat olvasni, hogy "Greetings from Turkey" stb. Főleg, amikor bizonyos szavak eredetét taglalja az adott térkép, ugye ott sok hasonló szavunkra felfigyelnek és reagálnak rá.

2021. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

#9

Szigetország létükre ott is lehettek száműzetésben élők akik a kontinensen vándoroltak. Szóval nem lehetetlen.

2021. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!