Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatásos így az Angol tanulás?

Hatásos így az Angol tanulás?

Figyelt kérdés
Sok-valakitől hallottam hogy mennyire jól lehet Angolt tanulni úgy hogyha angolul nézzük a filmeket,sorozatokat.El is kezdtem néhány sorozatot filmet és tényleg hatásos egyre könnyebben tudok mondatokat formálni.De az idegen szavakat kifejezéseket mondatokat nem nagyon jegyzem meg,tehát elhangzik de én nem raktározom el a fejemben,Igazából nem is tanulom hanem csak nézem és amit értek értek amit meg nem igazán azt hagyom. Ezeket az idegen szavakat a tudatalattim elraktározza? később ha előkerül eszembe fog jutni hogy mire utalt az adott sorozatban?

2021. aug. 13. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Önmagában lófax, viszont a hangulatát magadba tudod szívni, gyakori szavakat is
2021. aug. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez is tanulás, csak nem mechanikus, monoton. Ha belegondolsz, mindenki így tanulja meg az anyanyelvét is. És az sem igaz, hogy egy felnött erre nem képes, csak mivel sokak szerint ez nem tanulás, ezért a legtöbben meg sem próbálják.
2021. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Önmagában semmit sem ér ha csak nézed a filmeket. Ha mellette másképp is tanulod akkor viszont nagyon sokat tud segíteni, mert a "formálisabban" tanult anyagokat élőnyelvi szituációban, kkontextusban láthatod, legyen szó akár nyelvtani szerkezetekről vagy szókincsről.

A tudatalattid olyan szinten elraktározza, hogy a passzív sózkincsed részét képezheti. Szóval ha majd máshol találkozol hsonló kifejezésekkel akkor tudod hogy nagyjából mit jelent, mert már hallottad más fajta kontextusban is, de össze tudod kapcsolni a jelenlegi beszélgetéssel/szöveggel. Viszont rendesen beszédben felhasználni nehezen tudod azt ami csak így a passzív szókincsedben van.


Az, hogy ez ugyanolyan mint ahogy az anyanyelvünket tanuljuk, vitatkoznék. A babáknak folyamatosan a képébe tolják ugyanazt a képet, sokszor lassan elismételve ugyanazt a szót. Pl. az utcán mutpgatják nekik a kutyákat, és ötször elmondják, hogy az egy kutya, nézd iszik a kutya, itt egy kutya, sétál a kutya. Egymás után, sokszor, lassan mint egy átlagos beszéd. A filmekben ez nyilván nem így van, így sokkal nehezebb megérteni a szavakat.

Persze ha már alapvetően jól beszéli valaki a nyelvet, és nagyrészt érti akkor nagyon hasznos az ilyen. A kiejtést és a hallás utáni szövegértést is nagyon jól fejleszti. De önmagában szerintem sem ér sokat, főleg ha valaki nagyon kezdő szinten van.

2021. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan ezzel a technikával hoztam fel a nyelvtudásom, nekem bejött. De nem mindegy milyen filmeket néz az ember, olyanokat kell, amikben az a terület szerepel, amit fejleszteni kívánsz. És persze nem pár mondatot tartalmazó akciófilmeket kell nézni :-)
2021. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, mondjál már légyszi három filmcímet, ami neked segített.
2021. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét mozifilmcímeket nem tudok mondani, mert én anyanyelven beszélő youtube videókat néztem, ami kifejezetten az érdeklődési területem és a munkahelyi területet is lefedték. (Előnye az is, hogy ingyenes.)

Amikor valaki kikerül egy másik országba, rájön, hogy egy csomó dolgot nem olyan körülményesen mondanak, mint ahogy az iskolában tanultuk. Egy videó ebben is segíthet.

2021. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 marvel_loki válasza:
Akár még jó is lehet. Nekem egy usmerősöm azt mondta, hogy az adott angol szót 14-szer kell elismetelni, hogy megjegyezzuk. Mivel a legtobb sorozat nincs szinkronnal, csak felirattal, ezért én pl, ha egy angol szót többször hallok, és a szöveg alapján látom mit jelent, megjegyzem.
2021. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elraktározódik az, csak passzív szókincsként. ;)
2021. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!