Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik suli a legjobb ezek közül?

Melyik suli a legjobb ezek közül?

Figyelt kérdés

Babits, Szent-Györgyi, Hunfalvy, Humán Intézet


Mi a véleményetek ezekről a sulikról?

Melyikbe érdemes menni, ha angolt és japánt szeretnék tanulni?



2021. aug. 13. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad kérdeznem,mi lenne a célod a gimi után,milyen szakmát akarsz tanulni egyetemen vagy főiskolán?
2021. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Csakhogy néhány dologban az egyik gimi jobb lehet a másiknál,azért kérdem.

2021. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából sajnos még nincs nagyon konkrét képem. :( Szeretnék nyelvtanár lenni, de angolul szinte mindenki tud, ezért szeretnék japánul is mert az elég ritka. + Érdekel a nyelv és a kultúra is. És úgy hallottam, hogy ha rendesen tudsz japánul az néhány cégnél előny, és sokat fizetnek érte. (Bár azt nem tudom, hogy ez tényleg igaz e)

remélem nem lett túl összevissza. Nem igazán sikerült megfogalmaznom

2021. aug. 13. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Babits a legjobb választás számodra.
2021. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt sulik közül a Babits a legerősebb. (HVG top 100-as listán is évek óta rajta van). A japán nyelvet az első két évben emelt szinten heti 5 órában tanítják a tagozaton. Az idejelentkezők számára angol nyelvből szóbeli felvételi van.

A IV. kerületben, Budapest szélén helyezkedik el, ha nem a környéken laksz, akkor húzós lehet az utazási idő.


Hunfalvy

[link]

A Hunfalvy Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum, Budapest egyik legerősebb technikuma. Budán a Lánchídhoz közel helyezkedik el. Itt is színvonalas az oktatás és a nyelvoktatás is. A japán tagozat nem két tanítási nyelvű, de 5 éves, mivel technikum.


Humán Intézet

[link]

Költségtérítéses gimnázium, nem annyira ismert. Nincs túljelentkezés, 2021-ben 5 férőhelyet meghirdettek a japán-angol tagozaton a rendkívüli felvételi eljárás során.


Megnézheted az elmúlt évek felvételi ponthatárait a Babits, Hunfalvy és a Szent-Györgyi japán tagozatára, illetve egyéb információkat is ( meghirdetett helyek, jelentkezők száma, utolsó felvett sorszáma stb.) [link]

2021. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
A többiről nem tudok sok mindent, de ne menj szerintem a Hunfalvyba
2021. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annó a Babitsba jártam japán - angol szakra. Megérte, mert a férjem japán és Japánban is élünk.
2021. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!