Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan IQ teszthez hasonló...

Van olyan IQ teszthez hasonló kompetenciamérés, ami megmondja mennyire sz@r a nyelvérzékem?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, egy nehezen kiszenvedett informatika diplomával és katasztrofális angol tudással.

Ez jellemző a "nyelvtudásomra":


* Alig tudok egy épkézláb angol mondatot összehozni (ami helyes is).

* Egy párbeszéd során már a 2. visszakérdezésnél előfordul, hogy befagyok (natív anyanyelvűvel lehet az első válasz se menne)

* Gyakori, hogy az adott szónak az angol megfelelőjét nem tudom ezért próbálom körülírni, de azokat a szavakat se ismerem amikkel körülírnám

* Jellemző, hogyha meghallok egy mondatot, akkor min 5 másodperc kellene magamban lefordítani, hogy megértsem miről van szó (addigra elhangzik 5 másik mondat)

* Szavakat tanulva másnapra már fel se tudom eleveníteni (magyarul se) milyen szavakat tanultam előző nap


10 éves koromban kezdtem angolt tanulni egy gyenge falusi ált. iskolában. Aztán szakközépben is pocsék volt az angol nyelvoktatás. Egyetem első évében lett meg a szóbeli (a legkönnyebb fajtából) majd egyetem 3. évében lett meg az írásbeli is (legkönnyebb fajtából) mindezt azért, hogy a diplomához meglegyen a "B2" papír.


Amióta dolgozom (nyilván nem multinál) azóta semmit nem angoloztam és már talán az A2-t súrolja a "tudásom". Az a szörnyű, hogy kedvem és motivációm sincs ezek után (amúgy eddig se nagyon volt). A legrosszabb, hogy magyarul se tudom magam normálisan kifejezni, antiszoc vagyok, senkivel nem beszélgetek és nincsenek gondolataim.


Az érdekelne, hogy van-e valamilyen általános kompetenciavizsgálat, ami kimutatja, hogy alapvetően genetikailag debil vagyok-e az idegennyelvhez és ha igen milyen szinten?



2021. aug. 14. 23:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"magyarul se tudom magam normálisan kifejezni"

:)))

Dehogynem! Most is épp azt csinálod, méghozzá nagyon is jól!

2021. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!