Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gáz, ha elfelejtettem...

Nagyon gáz, ha elfelejtettem átvenni a nyelvvizsga bizonyítványt?

Figyelt kérdés

Úgy történt, hogy nyár elején kaptam egy emailt, hogy átvehetem a nyelvvizsga bizonyítványt, és megadták, hogy medtől meddig lehet. Meg mertem volna esküdni, hogy augusztus 29-ig lehet átvenni ügyfélfogadási időben. Dolgom is volt a nyáron, meg őszintén halogattam is. Ma újra belenéztem az email-be, amit küldtek, és ma délig lehetett volna átvenni.

Részvizsga volt, és egyébként kaptam email-ben a LanguageCert vizsgaközponttól digitális tanúsítványt a sikeres vizsgáról, de még így is szarul érzem magam, és nem tudom, hogy elfogadják-e pl. továbbtanulásnál.

Szerintetek nagyon elcsesztem? A digitális tanúsítványt elfogadják?

Rajta van a bizonyítvány száma (certificate number), az azonosító számom(?) (candidate number), a nevem, a születési dátumom, és a vizsgám időpontja, ezen kívül, bár digitálisan, de alá van írva a LanguageCert elnöke, és a felelős hivatalnok(?) (responsible officer) által.

Szóval az lenne a kérdésem, hogyha nem tudnám átvenni a bizonyítványt, akkor ezt az emailben kapott tanúsítványt elfogadják Magyarországon?


2021. aug. 18. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha neked ennyire fontos... Én tuti hogy ez esetben már ma bementem volna hátha.
2021. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát menj érte! Mit gondolsz, kidobják a kukába?
2021. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a felvi és az egyetemek közhiteles nyilvántartásból veszik át pl. a diplomák és a nyelvvizsgák adatait, nekik így nem kell, legalábbis jelentkezésnél nem

aztán a beiratkozásnál kérhetik, általában kérik is, de kérhetik járási hivatalnál is az eredetit, vagy más tanfolyamoknál is

2021. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Legközelebb jövőjét szerdán tudok menni, ma már nincs ügyfélfogadás. Nyáron még csak szerdánként van, úgyhogy jövő héten megpróbálom, hátha...

Egyébként főleg az érdekel, hogy ezt a tanúsítványt, ami a LanguageCert küld a sikeres vizsgákhoz elfogadják-e Magyarországországon mondjuk továbbtanulásnál?

2021. aug. 18. 13:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit emailben küldenek az a nemzetközi. Az államilag elismertet nem vetted át.
2021. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Igen azt tudom, csak azt nem tudtam, hogy az Magyarországon is érvényes, vagy itt az államilag elismert kell.


Köszönöm az eddigi válaszokat, elnézést, hogy eddig nem tettem.

2021. aug. 20. 10:32
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha bárki kíváncsi rá, csak túlizgultam magam. Elmentem ma átvenni, és senki nem jegyezte meg, hogy múlthét volt a határidő, azonnal keresték, és ide is adták.

Viszont azt láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen, mert még a doboz tele volt nyelvvizsga bizonyítványokkal, vagyis van aki még mindig nem vette át.

2021. aug. 25. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!