Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német újratanulása? 5, (8)...

Német újratanulása? 5, (8) évig tanultam németet, de elfelejtettem!

Figyelt kérdés

Ötödikes koromig nemzetiségi iskolába jártam, Németországba utaztunk nyelvi kirándulásra, egész jól tudtam németül. Elköltöztünk, másik iskola (nem nemzetiségi) ott 6, 7, 8-ban alig tanultam németet. Középiskolában angolt vettem át, középfokú nyelvvizsgám van és leérettségiztem.

Szeretném újra elkezdeni a németet, hogy tudnám ezt megtenni magántanár nélkül? Néztem az egy híján húsz c. könyvet, angolul abból készültem az érettségire de nem tudom, hogy jó-e németből az alapokhoz.

A célom, hogy ~1-2 év múlva egy középfokút letegyek németből.


Természetesen az angolt nem fogom letenni így, hogy megvannak a papírjaim, szükséges a továbbtanulásomhoz és a jövőbeni szakmámhoz is.



2015. júl. 3. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
neked csak felfrissíteni kell. csináld végig pl. a duolingót, utána olvass sokat németül, fórumozz stb.
2015. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A duolingo-n választ alapnyelvnek az angolt és tanuld a németet. Így az angol sem felejtödik el, és a németet is jól fel tudod frissíteni.
2015. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudtam a duolingo-ról!

Köszi szépen!

Ha valakinek van még ötlete szívesen várom, ment a zöldkéz :)

2015. júl. 3. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!