Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki feladta a német nyelv...

Aki feladta a német nyelv tanulását, miért tette, melyik résznél hagyta abba?

Figyelt kérdés

Két éve tanulom, felnőttként kezdtem el, lelkes vagyok, magánszorgalomból is tanulom napi szinten, tényleg nem könnyű nyelv, de igazat kell adnom, hogy van benne logika, szerintem több is, mint az angolban. Van sikerélményem, az angolról ezt kevésbé mondhatom el. Szoktam itt olvasni a németről a véleményeket, sok pozitívat is, ez is lelkesít:) Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, kinek mi a nehéz?

Nekem a visszaható igék nehezek még. Miután megértettem a melléknév ragozást, akkor azt gondoltam, hogy ezután már csak könnyebb lesz. Azon átlendültem és valóban:)



2021. aug. 18. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Olyan 7-8 évig tanultam, már kb. fogalmam sincs, hol hagytam abba. Nem szerettem sose. Azóta se volt rá szükségem. Az angol meg ragadt rám, mint a kosz.

Németből szinte semmire nem emlékszem, angolul meg el tudok beszélgetni bárkivel.

2021. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Nulláról 1.5 év alatt felsőfok.


Kitartás és szorgalom az egész.


Ne hagyd abba.

2021. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyszerűen a visszaható igék, elmagyarázom.


egyszerűen megtanulod, hogy Akkusativban


mich

dich

sich

uns

euch

sich


Dativban csak az első kettő változik


MIR

DIR

a többi ugyanaz


példamondatok


Akkusativos sich


Ich beschäftige mich mit der deutschen Sprache.


beschäftigen (sich) mit + Dativ



Dativos sich


Ich sehe mir einen Horrorfilm an.


ansehen (sich) +Akkusativ

2021. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%
Eleve nem tartom szép nyelvnek, olyan mint, egy félresikerült tüsszentés. Ám akkor adtam fel, amikor Ausztriába utaztam. Ritka rondák a germánok és élőben nagyon idegesítő számomra a beszédjük. Ráadásul ott még egy normális kaját nem ettem.
2021. aug. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

2# gratulálok:)

3# nehezen jegyzem meg, hogy miért kell az egyik igéhez a sich és a másikhoz miért nem? Pl. emlékezni, ez nehéz. De fésülködni - egyértelmű, hogy kell. Vagy a vonzatok. Ami nem olyan, mint a magyarban, az nehéz, de gyakorlom és könnyebb lesz:)


De továbbra is érdekel, hogy ki mért hagyta abba, kinek mi volt a nehéz.

2021. aug. 20. 21:20
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem jól írtam, a foglalkozni vmivel, ide minek a sich.
2021. aug. 21. 06:07
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Van amit nem kell érteni, hanem érezni kell. :) el kell fogadni, hogy így mondják, mert így hangzik egyébként is jól. Legalább is én így állok hozzá, nem szoktam mindig annyira boncolgatni a nyelvet. Én akkor szerettem meg inkább, mikor már nem suliban tanultam, hanem magamtól, az easy germanos hanganyagok, podcastok segítségével. A készítők ugyanis nagyon humorosak, szimpatikus emberek, érdekesek a podcastos témák is.
2021. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7#köszi az easy germant, meg is nézem.

Én még "elemezni" is szoktam a német szavakat, hogyan is jön össze, milyen alapszavakból. Lehet, nem kellene, mert el tudok vele tölteni pár percet.

2021. aug. 24. 18:03
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
4 évig kötelezően tanultam suliban. Egyáltalán nem érdekelt, egyáltalán nem tetszett, semmit nem tudtam belőle felfogni. Suli után már egyáltalán nem foglalkoztam vele. :D
2021. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
Én képtelen vagyok megjegyezni a névelőket. Akartam, de nem ment. Pedig tizensok évig tanultam. És hát innentől, hogy nem tudom a névelőt, ugye semmit nem tudok helyesen... sem melléknévragozás, sem vonzatok, semmit :(
2021. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!