Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most lesz a nyelvvizsgám,...

Most lesz a nyelvvizsgám, azon belül is a szóbelitől félek a legjobban, amivel hétfő reggel kezdek. Mit tanácsoltok sikeres szóbelihez?

Figyelt kérdés

Az írásbeli kedden van, a hallgatós rész szerdán, azoktól nem parázok, de a hétfői szóbelitől igen! Egy részem csak túl akar esni rajta, hogy megszűnjön a stressz, egy részem meg nem akarja, mert nem elég "túlesni", hanem sikerülnie is kell!!

Angol nyelvből teszek vizsgát, C1-es, azaz felsőfokú szinten, nemzetközi kapcsolatok szaknyelvűt...


2021. aug. 22. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A legfontosabb hogy ne parázz rá. Elsőre én is stresszeltem és e miatt nem is sikerült. Aztán következőre már nem aggódtam és sikerült. Úgyhogy csak nyugi
2021. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

sok sikert

bakker c1, de jó neked


ha eddig már eljutottál, biztos jól megy


milyen könyvekből készültél a vizsgára? nekem is kéne pont egy ilyen szaknyelvit csinálni.

2021. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Opening Horizons.

Ha B2-re mennél, akkor az Expanding Horizons című köyvet ajánlom.

A Lexikánál lehet megrendelni mindkettőt.

2021. aug. 22. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

köszi

na ügyes légy, majd írd meg itt hogy sikerült!

2021. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, túl vagyok a rettegett szóbelin.

Nagyon jó a tapasztalatom a Corvinusos nyelvvizsgáról, ajánlom bárkinek.

Egy nő és egy férfi volt a vizsgáztató, idősebbek. Aranyosak voltak, de főleg a pali.

Az előttem lévő vizsgázó egy nagyon perfekt srác volt, hallottam őt a felkészülési időm alatt. A felelete közben odajött hozzám a vizsgáztató bácsi, és mondta, nem kell megijednem, nem az az elvárt színvonal, amit a srác tol, bőven szint felett tud. Gondolom ijedt képpel nézhettem, és még akart nyugtatni. :D Azért ez rendes egy vizsgáztatótól.

A húzott témával nagyon nem volt szerencsém, más témával jobban teljesítettem volna, de ez van.

Miután végeztem, várnom kellett a terem előtt egy 2 percet, és kijött a bácsi megmondani a tájékoztató jellegű eredményt, ami 66%. Nem a legjobb eredmény, de sikeres nyelvvizsgának számít.

Most még hátra van kedden az írásbeli, szerdán az auditív. Az írasbelin lehet szótárt használni is.

2021. aug. 23. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

gratula

a nyelvtant miből tanultad, van külön szaknyelvi?

2021. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én csak abból az egy Opening Horizons könyvből készültem, az elég. Nincs külön nyelvtani rész a vizsgán, csak nyelvhasználati.


Az a tippem, hogy aki szakmai nyelvvizsgára megy akár B2, akár C1 szinten, nagyon feküldjön rá a szótanulásra, a szókincsbővítésre.

A könyv végén van több oldalas szószedet, azt érdemes tudni. Nagyon fontos.

Mert ha nem megy a szókincs, akkor nem érted a mondatokat, meg se tudod oldani a feladatokat. Még kilogikázni se lehet a megoldást, ha nem érted a szavakat.

De ha van szókincs, akkor meg mi sem könnyebb.

Szóval tényleg, a szótanuláson kell legyen a hangsúly készüléskor, hogy sikeres legyen a nyelvvizsga. Nem kell minden egyes feladatot megoldani a könyvben, minem? Úgyse ugyanaz lesz a vizsgán. Viszont ha minden igét, főnevet, melléknevet ami csak előfordulhat, tudsz, akkor jöhet barmilyen feladat, nem fog ki rajtad.

2021. aug. 24. 15:15
 8/8 A kérdező kommentje:
*minek?
2021. aug. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!