Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskola 9. nyelvi előkészí...

Középiskola 9. nyelvi előkészítő osztályában mennyire lehet elsajátítani a nyelvet? Egy év után úgy fogok tudni az adott nyelven, mint amennyit nyolc évig tanultam?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Hát figyelj!


Én sima gimibe jártam ( még járok, van egy félévem).

És meg lett 10. év végén a német komplex középfokúm. Majd leérettségiztem ( előrehozott ), és átmentem 'nagy angol'-ra vagyis mostmár angolt tanulom 5 óraszámban. És év tavaly szeptemberben megcsináltam abból is a középfokút. Jó hozzáteszem imádom az angolt és sokat hallgatok meg nézek filmet angolul, nem ritkán angol felirattal.

Mi giminkben is van előkészítő, és ahogy tudom ottani 36 emberből kettőnek van 2 nyelvvizsgája.. a mi osztályunkban ahol 33an vagyunk, ott meg vagy 6-7 :)

2010. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az iskolától is függ, meg tőled is. Hogy hogyan akarod kihasználni a lehetőséget, és mennyit vagy hajlandó foglalkozni azzal a nyelvvel a kötelező házi feladatokon kívül.
2010. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ.. Én azt hittem így lesz, aztán mivel az oszi tartotta a nyelvórát, kb. 50%-ában nem csináltunk értelmes dolgot... De mivel én szorgalmas és jó nyelvérzékkel megáldott gyerek vagyok/voltam(:D) fel tudtam magam hozni olyan szintre. Persze ehhez az kell, hogy olvass dalszövegeket, nézz feliratos filmeket, stb, és így meglehet.
2010. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
saját tapasztalat: én ötévesen vagyok most a gimimben, mivel nulladik angolra jelentkeztem és most másodikos vagyok. első, azaz nulladik évben 14 angol óránk volt, 7 kommunikáció, 4 nyelvtan és 2 média. évvégén (júnisuban) a 16 emberből 6 megcsináltuk a középfokú szóbelit, úgy hogy pl én akkor tanultam angolt először! tavaly évvégén pedig meglett az írásbeli is. persze van olyan a csoportban, akinek még egyik sincs meg, de ez nem a szak vagy a tanár hibája sztem. mindent lehet csak akarni kell. én nem bántam meg, hogy ilyen nyelvi előkészítő osztályba jelentkeztem. egyszerűen imádom az angolt, most felsőfokúra készülük, jövőre pedig jöhet a német!:)
2010. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én voltam 0. os és felsfokú nyelvvizsga lett a vége :) persze ez nem azért mert akkora agy vagyok,csak egy elképesztően jó rendszerben tanultam anyanyelvi szinten Budapesten.de ez egy külön nyelvviskola volt.

Szerinem a mostanmi gimik nyelvi előkészítőiben max 1 középfokra futja,de arra is csak akkor ha még te magad is ráfexel rendesen...

19/L

2010. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!