Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a szebb...

Szerintetek melyik a szebb nyelv? Japán vagy koreai? Illetve melyiket tanulnátok meg középszinten?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Japán a szebb (és ezt tanulnám meg)
Japán a szebb (de koreait tanulnék)
Koreai a szebb (és ezt tanulnám meg)
Koreai a szebb (de japánt tanulnék)
56 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Egyéb: mindkettő szép, és mindkettőt megtanulnám, ha lenne időm nyelvet tanulni.
2021. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is alig tudok választani. Ha nagyon muszáj, akkor a koreai picivel szebben cseng a fülemben. A hangult is szebbnek találom. Viszont, ha animét nézek vagy jp zenét hallgatok (és nem random japán youtube videót nézek), akkor a japánt választanám.
2021. aug. 30. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a japán minden szempontból szebb mint a koreai. De ez csak az én meglátásom, az én szememnek/fülemnek szebb.
2021. aug. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Japán. De a kínai is gyönyörű.
2021. aug. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem japánból megvan nemsokára a középfokú. Én sem tudnék választani hogy melyik szebb hangzású, a japánt a kultúra és a jövőm miatt kezdtem el tanulni.

Ha végül a japán mellett döntesz, készülj fel rá, hogy 3 írásjel is van, ebből 2-t nem olyan nehéz megtanulni, de a kanjikat (Kínából átvett írásjel) már sokkal bonyolultabb. De ebbe most nem mennék bele. A kiejtés pedig egyszerű, csak pár eltérő hang van (a magyartól).

Ha a koreai mellett döntesz, örülhetsz, mert magát az írást pár óra alatt meg lehet tanulni, viszont a kiejtésben van pár hang amit ki kell gyakorolnod. Azt olvastam, hogy a nyelvszerkezet hasonló a japánéhoz (történelmi történések miatt).


Ha esetleg a japánt választod, én nagyon szívesen segítek tanulni, megadom az elérhetőségem és beszélhetünk :). Ugye én tanártól tanulok meg tankönyvekből, és nagyon szívesen átadom neked a tudásom ;).

2021. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A koreai nyelvnek szerintem szebb a hangzása, és ezt is akarom megtanulni, viszont a japán írásjelek jobban tetszenek, szerintem gyönyörűek.
2021. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kami chan kedves tőled<3

Viszont jelenleg szüneteltetem a japán tanulást. Szórakozából néha tanulom.

2021. aug. 31. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép a koreai, bár a torokhangok nekem néha furák még, ezért inkább a japánra szavazok :)
2021. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!