Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 hónap alatt egy szintet...

2 hónap alatt egy szintet lépni lehetséges? (B1->B2)

Figyelt kérdés

Szorít az idő, már 2 éve tanulom az angol idegennyelvet külön tanárral, otthon magamtól is tanulok (legfőképpen szavakat, de a szókincsem még mindig nem elegendő a középfokú nyelvvizsgához). Lehetséges gyenge B1-es szókincset 2 hónap alatt felhozni?

Azt mondta a tanárom, hogy tél környékén leszek megfelelő és akkor szeretne elküldeni nyelvvizsgázni, viszont most azt beszéltük meg, hogy próbáljam meg. Hátha szerencsém lesz és tudom teljesíteni.

Az olvasás szövegértés megy, a levélírást (stb.) fogjuk most a legjobban gyakorolni. A szóbeli meg hát... azt gyakorolnom kell. Nyelvtan rendben van.


Szerintetek lehetséges hogy meg tudom csinálni?



2021. szept. 2. 07:10
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Lehetséges, de ahhoz komolyan kell venned, és rászánni a kellő időt. Ha csak nézegeted,vagy napokig nem is foglalkozol vele, akkor ennyi idő alatt nem fog sikerülni.

Hajrá!

2021. szept. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
b1 és b2 között van talán a "legnagyobb" ugrás... mindenesetre sosem árt a nyelvvel intenzíven foglalkozni.
2021. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Úgy tűnik nekem, hogy vannak jó alapjaid, szóval ha sokat gyakorolsz, és lesz egy kis szerencséd szerintem lehetséges, hogy meg tudod csinálni.


Azt tudnám ajánlani, hogy olvass sokat angolul! Az fejleszteni fog mindent, amire szükséged lehet az írásbeli vizsgádon. Plusz miközben olvasol próbálj meg ne túl sokat szótárazni, hanem kontextusból megérteni az ismeretlen szavakat.


Sok szerencsét a nyelvvizsgádhoz!

2021. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!