Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyenkor nem késő elkezdeni...

Ilyenkor nem késő elkezdeni tanulni az angol érettségire? (emelt)

Figyelt kérdés

Emeltezni fogok. Most kezdek csak októberben különtanárhoz járni. Fél év nem kevés hozzá? :(

Nyilván nem alapoktól kezdeném, egy középszíntű érettségit (pl 2020-ast néztem) gond nélkül megírnék. De az emelt már kicsit kifogósabb. Ha van egy alapom, de azért lenne mit tanulni, akkor fél év alatt össze lehetne hozni egy 80% feletti emeltet? vagy ne reménykedjek? mindig ötös voltam angolból, de az emelt még így is nehéz...


2021. szept. 2. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél év bőven elég rá, persze attól is függ, hogy mennyit foglalkozol vele.
2021. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt hivatalosan B2 - középfokú nyelvvizsgának megfelelő szintű. Töltsd le az oktatas.hu-ról, írd meg próbaképpen a tavalyit, és látni fogod, mennyire "kifogós" rajtad.
2021. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én idén februárban döntöttem el, hogy emeltet írok, előtte csak egy 4-es középfokúm volt 3 hónapból kb 2 őt használtam ki (mert lusta vagyok) így 75% lett (ami nagyon lehúzott az a hallott szövegértés)


Szerintem fél év alatt lazán megvan, mondjuk itt nem a tudásra mennek rá, hanem arra, hogy érted-e a feladatot és megtudod-e csinálni

2021. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem a hallott szövegértés a sima, na de ha beszélnem kell akkor el vagyok veszve xdd

Bár azért nem annyira néz ki egyszerűnek az emelt.

2021. szept. 2. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is októberben kezdtem járni, 80% lett, bár nekem nem volt szóbeli (az lehet, hogy lehúzta volna :D)
2021. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!