Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsga? Ezt jól...

BME nyelvvizsga? Ezt jól értelmezem?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy egy nyelvvizsga csak akkor sikeres, ha a szóbeli és írásbeli résznél is megvan a 60%, illetve készségenként a 40% minimum.

BME középfokra mennék spanyolból, kicsit bizonytalan vagyok, bár elvileg sikerülnie kell, nagyobb a valószínűsége annak, hogy sikerül, nagy tétje meg nincs, így gondoltam, belevágok. A honlapon kiírtak szerint én úgy értelmezem, hogy ha pl. a szóbelin nem érném el a 60%-ot, akkor is lehetne sikeres a vizsgám, ha a kettő rész átlaga 60% feletti. Pl 70% írásbeli, 55% szóbeli.. Bár nem hiszem, hogy szóbelin se érnék el 60%-ot, csak szóban kevésbé mennek még a dolgok, mint írásban.

Másik kérdés, hogy ha komplex vizsgára jelentkezem, de csak az írásbeli sikerülne, akkor attól azt még ugye megkapom és csak a szóbelit kéne újra csinálnom?



2021. szept. 12. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan hogyan szól a mondat, amit értelmezni kell?
2021. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Készségenként kell a 40%. Összességében meg a 60%. Nekem ma lett eredmény. BME német komplexen voltam. A szóbelit amiatt buktam, hogy a magnó 38% lett csak.

Az írásbelim viszont sikerült. Arról küldenek bizonyítványt igen. Ezt írják is az eredménynél.

2021. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az új rendelet szerint már az írásbelire is jár a 28 pont.
2021. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már sikerült megértenem azóta.
2021. szept. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!