Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért olyan nehéz még mindig...

Miért olyan nehéz még mindig a nyelvvizsga sokaknak, amikor már ott az Internet?

Figyelt kérdés

Aki angolul akar megtanulni, gyakorlatilag nincs kifogás.


Mikor én voltam fiatal, angolt alig lehetett hallani, de most!?


Csak az nem hall idegen nyelvet eleget aki nem akar vagy süket.


Beszélgetni is lehet bárkivel a világon.


Hogyhogy még mindig sokan azért várják/várták a diplomát, mert még nincs/nem volt nyelvvizsga?


A mostani 23 évesek EGÉSZ ÉLETÜKBEN ki lehettek volna téve az angolnak az Interneten.


2021. szept. 13. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lustaság/időhiány/motiválatlanság.

Párom az utolsó kettő, kiábrándult a választott szakból és nem fejezte be, most pedig már dolgozik más területen és van gyerekünk is, tehát nincs rá ideje sem. Magyarul pont leszarja az egészet, nincs szüksége se a diplomára, se a nyelvvizsgára. Más pályát választott.

2021. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs rá idejük, energiájuk, motivációjuk, érzékük, kedvük.


Egyébként lehet azzal példálózni hogy bezzeg a ti időtökben..., de akkor mindenki oroszol tanult az iskolákban, mégsem tud a korosztályod 99%-a egy rohadt szót sem.

2021. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De nem volt egy gyakorlatilag korlátlanul elérhető tartalom se oroszul se angolul.


Most viszont csak azt a nyelvet nem hallgatod korlátlan mennyiségben és témában, amit nem akarsz.


A 'mi időnkben' kb azt hallottuk idegen nyelven ami az orsós magnóról jött ócska, tompa minőségben.


Most viszont? YouTube amennyit csak akarsz

2021. szept. 13. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Na most, sokáig én se értettem ezt, de nem csak a lustaság, idő vagy energia hiány lehet ok.

Pl a nővéremmel együtt tanultunk, egyszerűen nem fogta az agya. Még az alap szavakat se, az meg hogy mondatot alkotni? Esélytelen neki, pedig angol sorozatokat néz, filmeket stb. Hallja, látja.


Cserébe pl matematikából nagyon penge volt mindig is, meg úgy eleve a reál tantárgyak mentek neki, ötösnél rosszabbat sose kapott. Angolból meg majd' megbukott.

2021. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Az mondjuk elég gyenge kifogás, hogy nincs érzékük. Egy középfokúig eljutni pusztán szorgalom kérdése. Ha pedig annyira bénák hozzá, akkor mehettek volna fodrásznak, ahhoz nem kell nyelvvizsga. Nem tegnapi a határozat, hogy diplomához nyelvvizsga kell.


Az persze tény, hogy az iskolai nyelvoktatás sok helyen nem ér semmit, de pont erre írta a kérdező, hogy angolul, németül internetről ingyen simán meg lehet tanulni. Persze mondjuk szlovákul már sokkal nehezebb anyagot találni, de nincs meghatározva sehol, hogy melyik nyelvből kell az a nyelvvizsga.

2021. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Az internet tényleg ott van, csak az a baj, hogy nem sokat ér, ha nem megfelelően használják. Márpedig a bőség zavarában (+ lustaságból, vagy tudatlanságból stb.) sok ember totál rossz helyen keresgél rajta - pl. a Duolingótól várja a megváltást, vagy bedől a "tanulj meg két hét alatt angolul" jellegű lehúzásoknak. Szóval attól még, hogy több a *lehetőség* a nyelv aktív és passzív használatára, a tanulást sem lehet megúszni, nem fog magától menni. Itt bukik el a dolog sokaknál.
2021. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem pl semmi affinitásom hozzá, főleg a beszélt nyelvhez. Megvan a nyelvvizsgám, különben nem lehetne diplomám, de nincs mögötte aktív tudás. Folyékonyan értem az angolt, a szaknyelvet is de az csak az egyik fele az egésznek.


Egyébként nem kell óbégatni, engem spanyolul tanítottak egész általánosban, 4 évem volt angolból összeszedni magam, azóta sem szólaltam meg angolul soha többé.

2021. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért nehéz, mert én 8 évig tanultam középsuliban az angolt, majd munka mellett mentem magántanárhoz és rájöttem hogy alapoktól kell kezdenm. (8 év után!!)


Sajnos középsuliban nem erre van igény elsőként igy másra koncentrál a gyerek, valamint bevágnak 30 fős csoportba ahol 2 ember akar tanulni a többi röhög úgy tudod nehéz.


Persze utána jön az aki olyan mint én, hogy éjszakás mellett tanultam és 2 év alatt eljutottam középszintre, önszorgalmam miatt.


Másik gond a nem megfelelő technika ami miatt hamar ráun az ember, senki nem mondta hogy is kellene tanulnom, magamtól jöttem rá mi az az Anki pl, milyen nyelvvizsga fajták vannak, hogy tanuljam a szavakat meg, hogy meg is maradjon a fejemben, stb stb.


Szóval azért nem tud sok fiatal angolul, mert:

- Az iskola képtelen megtanitani, lehet nem is célja mert többen hagynák itt az országot, igy csak azok tudjanak aki "értelmiségi" és pont.

- Nem megfelő technika ami csalódást eredményez

- Lustaság/nincs igény neki rá pl a gyári munkához, szakmához mert itthon dolgozik

2021. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez nem olyan egyszerű. Egy adott nyelvvizsgára érdemes készülni, mert érhetnek meglepetések és ehhez nem árt, ahhoz az adott nyelvvizsgához "értő" tanár.

Ha nem vagy jó érzékkel megáldva, akkor bizony elég keserves, mert sok idő, energia, magolás.

Nekem 20 éve lett meg, a fiamnak az idén.

Meg kell, hogy mondjam ég és föld a különbség a "számonkérésben".

De az biztos, hogy nem elég a neten angolt hallgatni.

Neked amúgy melyik van meg, hogy ennyire hozzáértőnek érzed magad?

2021. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Az iskolai oktatás szar, a magántanár drága, a sör meg nem issza meg magát.
2021. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!