Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvet meg lehet...

A német nyelvet meg lehet tanulni 1,5 év alatt B2-es nyevvizsga szintre? Egyetemhez kellene, 1,5 évem van érettségiig!

Figyelt kérdés
Iskolában németet tanulok, csak nem valami jó a nyelv oktatás
2021. szept. 15. 20:35
 1/7 anonim válasza:
25%

Hát őszintén én nem mondanám. Egy tanévig intenzíven, heti 18 órában tanultam a németet, de utánna azért még közelében sem voltam a B2es szintnek.

El tudom képzelni hogy esetleg magántanárral eljuthatsz a szint közelébe, de ez természetesen sok mindentől függ (jelenlegi szinted, tanulás intenzivitása stb.).

Mindemesetre megértheti megpróbálni ha már jelenleg is rendelkezel egy jó kis alappal, de a nyelvtanuláshoz azért sok idő kell.

2021. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Mert 3 évvel ezelött nem tudtad, hogy egyetemre akarsz menni?

Kapkodásból csak a baj lesz.

Magántanár, német médiák használata (német nyelvű rádió, zene, hírportál, youtube), könyvek, fordítás, nyelvtan helyes ismerete és gyakorlása.


Heti hány órát szánsz és tudsz rá szánni? Jó a tanárod? Van lehetőséged magán tanárra, kis csoportos órára? Most milyen szinten állsz? Mik a gyengeségeid és erősségeid?

2021. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2es épp az a probléma hogy nem tanít semmit. Napi 2órát rá tudnék szánni. De tudtam hogy oda akarok menni csak eü. okok miatt nem tudtam gimibe járni.
2021. szept. 16. 04:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen járj el magántanárhoz, olvass rengeteget németül és videókat, filmeket is németül nézz (német felirattal). Szerintem ha nagyon szorgalmas vagy, akkor sikerulni fog. Ja és válaszd a legkönnyebb nyelvvizsgát. Pl ne ECL vagy TELC nyelvvizsgát valaszd mert azok nehezebbek.

Gomdolom 10.-es vagy. Ha igen, akkor nem tudom tudod-e, de az egyetemi jelentkezést a télen kell leadni, viszont nyelvvizsgát fel lehet tölteni a rendszerbe júliusig. Szóval kicsivel tobb mint másfél éved van.

2021. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. szept. 16. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem reálisan nem lehet megtanulni ennyi idő alatt.

attól mehetsz különórára, de számolj vele, h. ez egy olyan nyelv, ami nem adja olyan könnyen magát.

2021. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem lehet. A B2 szinten folyekonyan kell tudnod beszelni, es majdnem mindent megerteni, ha egy nemet anyanyelvüvel beszelsz. Ha nyelvzseni vagy, akkor igen, de normalis esetben nem, meg akkor sem, ha nemet nyelvü orszagban elsz.
2021. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!